Title Image

Žaliosios girios paslaptys (17 km)

Žaliosios girios paslaptys (17 km)

Įsiminti

3,50

Maršrutą pradėsite prie Vilktupio šaltinio, kuris simboliškai pripildys jus jėgomis, kad užtektų jų visam žygiui. Šalia šio šaltinio teka Lėvens upė, kuri nors ir nutolusi tik per 5 km nuo Nevėžio, tačiau priklauso Lielupės baseinui ir teką į Latviją.

Šiame žygyje pakviesime jus į Žaliosios girios miško masyvą, kuriame įvairiais laikotarpiais prieglobstį rado sukilimo prieš caro valdžią dalyviai bei partizanai. Dar 1863 m. Žaliojoje girioje buvo įsikūrusi sukilėlių stovykla, o po II pasaulinio karo šioje girioje slėpėsi ir veikė prieš Sovietų okupaciją kovojusi Žalioji partizanų rinktinė. Neabejoje, daug istorijų slepia šis miškas, todėl šį Solo žygį ir pavadinome Žaliosios girios paslaptys. Negana to, būkite budrūs, nes galbūt jums pavyks išvysti čia kartais užklystančius retus juoduosius gandrus.

ReikalingiKalvotumo

Žygiavimo trukmė: 2 val. 30 min — 5 val.

Atkreipiame dėmesį, kad dėl tirpstančio sniego ir drėgmės miške žygiavimas gali tapti dar didesniu iššūkiu – rekomenduojame pasirūpinti neperšlampamais žygio batais.

Lokacija:

  Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas- navigacija jus nuves asfaltuotu keliu iki posiuko, kurį padės atpažinti informacinis ženklas- į Vilktupio šaltinį, pasukę link šaltinio, starto vietą pasieksie neilga žvyrkelio atkarpa. Parkavimas- stovėjimo aiškštelėje.

   

  Žygiavimas: Didžąja maršruto dalį žygiuosite miško keliais, bei kvartalinėmis linijomis.

   


   

  Prisijunkite