Title Image

Maršrutas

Verkių regioninio parko šlaitais (9 km)

2,50

Šis žygis atskleis dviejų mažųjų Vilniaus upelių: Cedrono ir Verkės slėnių grožį. Pirmąjį išvysite Cedroną, kurį kiekvienu metų laiku pamatysite vis iš skirtingų pusių, nes augmenijos kaita čia itin jaučiama. Šio upelio slėniu žygiuosite tol, kol pasieksite mišką, pro kurio medžius neužilgo pasimatys ir Verkių dvaro vandens malūnas. Tai bus ženklas, kad laikas lipti į viršų, kur prasidės jūsų savotiška kelionė laiku, nes Verkių architektūrinio draustinio objektai leis akimirkai įsivaizduoti, kad esate XVIII a. Čia prieš jus atsivers ir kerinti Neries upės panorama bei akį rėžianti žaluma.

Pasigėrėję vaizdu, leisitės žemyn, kur sutiksite dar vieną vandens malūną. Tačiau net ir nusileidus žemyn, jūsų lauks statūs šlaitai, todėl taupykite jėgas. Taip judėdami aukštyn žemyn pasieksite dar vieną Neries intaką – Verkės upelį, aplink kurį susiformavę ne ką mažiau įspūdingi vaizdai. Žygio kulminacija taps leidimasis į Cedrono slėnį bei kilimas aukštyn. Šiam iššūkiui galite atiduoti visas jėgas, nes finišas bus jau visai šalia.

Lokacija:

    Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas – naudojantis navigacija asfaltuotu keliu. Parkavimas – neasfaltuotoje stovejimo aikštelėje, paraleliai kelio.

     

    Žygiavimas: Žygio maršrutas daugiausia tęsiasi miško takeliais, protarpiais eina žvyrkeliu ar asfaltuotu keliu.

     

    Iššūkiai: Yra keletas stačių įkalnių bei nuokalnių, siauro upelio kirtimas per akmenis, kelio kirtimas.