Title Image

Maršrutas

Tverai: Mažoji Lietuvos Sigulda (7 km)

2,50

Šis maršrutas išsidėstęs Žemaičių aukštumoje, Tverų kalvyne. Dalį jo žygiuosite Lopaičių pažintiniu taku, apsuptu Žemaitijos kalvų ir slėnių, kartu su atsiveriančia nuostabia panorama tiek nuo maršruto starto vietos, tiek nuo Lopaičių piliakalnio. Pradėję žygį, netrukus suprasite, kodėl šią vietą norisi vadinti „Mažąja Lietuvos Sigulda“.

Negana to, šis maršrutas ypatingai turtingas mitologiniais objektais, todėl ja besidomintiems žygeiviams, tai bus tikras atradimas. Šioje vietovėje gausu įvairių stebuklingų galių turinčių akmenų, o taip pat išvysite šventąjį šaltinį, dolmeną bei spėjamą observatorijos vietą. Visai greta maršruto, sekdami pažintinio tako nuorodas, rasite ir žynių kapines. Dar vienas jūsų sustojimo vertas taškas – Ruškio ežeras, esantis Ruškio kraštovaizdžio draustinyje. Prie jo esanti poilsiavietė gali tapti puikia stotele poilsiui ir pietums su vaizdu į miškų apsuptą ežerą. O jeigu brūzgynai negąsdina ir skamba kaip puiki laukinė avantiūra, tuomet šįkart rekomenduojame mesti kelią dėl takelio ir nusigauti į rytus link mažyčio nepaliestos gamtos ežerėlio. Tai nėra maršruto dalis, todėl spręsti jums, nes nuo čia iki finišo vingiuotais siaurais takeliais jums liks visai nebedaug.

Kalvotumo
Lokacija:

    Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas – naudojantis navigacija asfaltuotu keliu, paskutinis kilometras – žvyrkeliu. Parkavimas – žvyruotoje aikštelėje.

     

    Žygiavimas: Žygiuosite miško takeliais ir keliukais, vingiuotu miško žvyrkeliu ir mediniais pažintinio tako takais. Paskutinis kilometras iki finišo – dažnai važiuojamu žvyrkeliu.

     

    Iššūkiai: Laukia keletas statesnių įkalnių.