Title Image

Tarp Dusios ir Metelio ežerų link Kivakalnio (22 km)

Tarp Dusios ir Metelio ežerų link Kivakalnio (22 km)

Įsiminti

3,50

Žygį pradėsime ir užbaigsime prie Metelių apžvalgos bokšto, todėl pradžioje galėsite apsižvalgyti, kokios apylinkės jūsų laukia, o pabaigoje dar kartą pasididžiuoti savo įveikta trasa. O ji laukia išties kupina įspūdžių, nes paruošėme jums net 22 kilometrus. Šiltuoju metų laiku atkreipkite dėmesį į Metelio ežero įlanką, nes čia mėgsta užklysti gulbių nebylių būriai. Žygiuoti pradėsite miško keliuku link Dusios ežero, kur pasieksite tiltą, nuo kurio jums atsivers Dusios ežero platybės. Žvelgdami į šią vandens gausą žinokite, kad taip atrodo trečias pagal dydį Lietuvos ežeras. 

Toliau žygiuosite laukų keliukais, kur jums atsivers jaukus kalvotų laukų bei miško peizažas. Neužilgo pasuksite link Metelių regioninio parko, kuriame stūkso ir vienas pagrindinių šio maršruto objektų – Kivakalnis, kitaip dar vadinamas „Raganų kalnu“, vienas aukščiausių šios vietovės taškų, ant kurio, sakoma, susirinkdavo raganos net iš Kijevo. Toliau jūsų lauks miško keliukai ir astiveriantys nuostabūs Dusios bei Metelių regioninio parko vaizdai.

Reikalingi žygio batai su auluKalvotumo lygis - vidutinis

Žygiavimo trukmė: 3 val. 30 min. — 6 val.

Perskindol Ar žinojote, kad vienam žingsniui reikia apie 200 raumenų pagalbos? Paruoškite kūną ilgiesiems Solo žygiams ir žygiuokite be skausmo.
Atliekų kultūra Atliekų kultūra
Tai ką pasiimsi su savimi į žygį - viską parsinešk, o atliekas išrūšiuok į tam skirtus konteinerius.
Surink Lietuvą

Šiltuoju metų sezonu tam tikros maršruto atkarpos gali būti užžėlusios žole. Tam, kad žygiui pasiruoštumėte tinkamai, rekomenduojame turėti – apsaugines priemones nuo vabzdžių (specialius purškalus, apyrankes), ilgus drabužius (kelnes bei marškinius) bei uždarą avalynę, kad žygiavimas gamtoje būtų tik vienas malonumas.

Maršruto vietos orų prognozė

Lazdijai

Penktadienis
08.06
13°C
5 - 7 m/s
Šeštadienis
08.07
17°C
2 - 6 m/s
Sekmadienis
08.08
25°C
3 - 6 m/s
Pirmadienis
08.09
23°C
2 - 3 m/s
Antradienis
08.10
23°C
1 - 1 m/s
Trečiadienis
08.11
20°C
1 - 2 m/s
Ketvirtadienis
08.12
20°C
5 - 6 m/s
METEO.LT

  Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas –  naudojantis navigacija asfaltuotu keliu. Parkavimas –  automobilių stovėjimo aikštelėje.

   

  Žygiavimas: Didžiąją maršruto dalį žygiuosite miško keliukais, likusią dalį – laukų keliukais.

   

  Iššūkiai: Gali pasitaikyti drėgnesnių keliukų, todėl rekomenduojame avėti neperšlampamus batus. Taip pat žygio metu gali pasitaikyti statesnių įkalnių.

  Prisijunkite