Title Image

Takas gražiausiame Lietuvos kaime (12 km)

Takas gražiausiame Lietuvos kaime (12 km)

Įsiminti

3,50

Pasakymas gražiausias Lietuvos kaimas gal ir subjektyvus, tačiau, prisipažinsime, kuriant šį maršrutą mus buvo apėmęs toks jausmas. Tad, jeigu kam pasirodys kitaip, turėsite atleisti mums už subjektyvumą. O mes pažadame, kad patikrinti tikrai verta! Žygį startuosite Grabijolų miške, kur pasieksite atodangą ir jums nuo aukšto skardžio krašto atsivers vaizdas į Neries upės vagą.

Pražygiavę šį mišką, neužilgo pasieksite ir gražiausiu mūsų tituluotą Lietuvos kaimą c Grabijolus. Tiesa, prieš užsukant į patį kaimą reikės įveikti Grabijolų pažintinio tako nuotykius: aukštus skardžius, linksmuosius kalnelius, atsigerti šaltinio vandens ar paliesti storiausią Neries regioninio parko Alkų ąžuolą. Grabijolų kaimą pasieksite Neries krantine, tik atidžiai dėliokite kojas, kas nesušlaptumėte! Pasiekę žadėta kaimą, pagaliau galėsite atsipūsti poilsiavietėje su vaizdu į Neries upę. Po šios ramios pertraukėlės jūsų lauks nesudėtingas kelias link finišo žvyrkeliu. Įveikus šią trasą galėsite savimi didžiuotis, o nuotykių užteks visai dienai!

Kalvotumo lygis - vidutinis

Žygiavimo trukmė: 2 val. — 3 val. 30 min.

Atliekų kultūra Atliekų kultūra
Tai ką pasiimsi su savimi į žygį - viską parsinešk, o atliekas išrūšiuok į tam skirtus konteinerius.
Surink Lietuvą

Šiltuoju metų sezonu tam tikros maršruto atkarpos gali būti užžėlusios žole. Tam, kad žygiui pasiruoštumėte tinkamai, rekomenduojame turėti – apsaugines priemones nuo vabzdžių (specialius purškalus, apyrankes), ilgus drabužius (kelnes bei marškinius) bei uždarą avalynę, kad žygiavimas gamtoje būtų tik vienas malonumas.

Maršruto vietos orų prognozė

Elektrėnai

Penktadienis
08.06
14°C
6 - 7 m/s
Šeštadienis
08.07
15°C
5 - 6 m/s
Sekmadienis
08.08
25°C
3 - 5 m/s
Pirmadienis
08.09
23°C
3 - 3 m/s
Antradienis
08.10
23°C
1 - 1 m/s
Trečiadienis
08.11
21°C
1 - 1 m/s
Ketvirtadienis
08.12
20°C
5 - 6 m/s
METEO.LT

  Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas naudojantis navigacija žvyrkeliu. Parkavimas šalia pagrindinio kelio miško aikštelėje.

   

  Žygiavimas: Žygiuosite miško takais, takeliais, Neries krantine, žvyrkeliu.

   

  Iššūkiai: Jūsų lauks – stačios įkalnės.

   


   

  Prisijunkite