Title Image

Svilė: kur trykšta daugiau nei 100 versmių (12 km)

Svilė: kur trykšta daugiau nei 100 versmių (12 km)

Įsiminti

3,50

Šiame maršrute jūsų laukia takai daugiausiai vedantys per spygliuočių miškus. Taigi žalio miško fonas jus lydės čia bet kuriuo metų laiku. Išvysite kelias lankytinas vietas, iš kurių pirmoji – tai apvalios formos Pašvinio ežeras. Taip pat visi gerai žinome, kad netoli Šiaulių turime garsųjį Kryžių kalną. Tačiau galbūt mažai kas girdėję, kad prie Šiaulių stovi dar viena tokio tipo išskirtinė vieta – Kryžių kryžkelė, kurią drąsiai galima vadinti mažuoju Kryžių kalnu. 

Žygiuodami toliau pasieksite vieną pagrindinių šio žygio akcentų – Svilės šaltinius, kur trykšta daugiau kaip 100 įvairaus dydžio versmių. Tai viena įspūdingiausių tokio tipo vietų Lietuvoje. Šaltinių teritorija čia didžiausia pagal užimamą plotą ir trečia pagal susidariusio požeminio vandens kiekį. Žmonės pasakodavo, kad seniau vanduo čia trykšdavo fontanais, tiesa, dabar šaltinio versmių pulsas ne didesnis kaip 3 centimetrai ir nemaža ploto dalis – užpelkėjusi. Tačiau tikėjimas, kad šio vandens savybės gydo niekur nedingusios.

Kalvotumo lygis - žemas

Žygiavimo trukmė: 2 val. — 3 val. 30 min.

Atliekų kultūra Atliekų kultūra
Tai ką pasiimsi su savimi į žygį - viską parsinešk, o atliekas išrūšiuok į tam skirtus konteinerius.
Surink Lietuvą

Šiltuoju metų sezonu tam tikros maršruto atkarpos gali būti užžėlusios žole. Tam, kad žygiui pasiruoštumėte tinkamai, rekomenduojame turėti – apsaugines priemones nuo vabzdžių (specialius purškalus, apyrankes), ilgus drabužius (kelnes bei marškinius) bei uždarą avalynę, kad žygiavimas gamtoje būtų tik vienas malonumas.

Maršruto vietos orų prognozė

Šiauliai

Penktadienis
08.06
17°C
6 - 7 m/s
Šeštadienis
08.07
16°C
1 - 4 m/s
Sekmadienis
08.08
25°C
2 - 5 m/s
Pirmadienis
08.09
22°C
2 - 3 m/s
Antradienis
08.10
23°C
1 - 1 m/s
Trečiadienis
08.11
21°C
0 - 3 m/s
Ketvirtadienis
08.12
22°C
4 - 6 m/s
METEO.LT

  Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas – naudojantis navigacija asfaltuotu keliu ir šiek tiek žvyrkeliu. Parkavimas- automobilių stovėjimo aikštelėje prie Pašvinio ežero.

   

  Žygiavimas: Puse maršruto jus ves- miško žvyrkeliais, kita puse- miško takais bei keliukais.

   


   

  Prisijunkite