Title Image

Stebint paukščius Žiemkelio pievose (7 km)

Stebint paukščius Žiemkelio pievose (7 km)

Įsiminti

2,50

Visai netoli nuo Kauno, šalia Dievogalos kaimo, užlietose pievose lizdus suka galybė paukščių. Čia sau buveinę randa pempės, o šalia pievų esantis Žiemkelio miškas saugo senus eglynus ir pušynus, kuriuose slepiasi mažiau visiems žinomas paukštis – eglinis kryžiasnapis. Jeigu jį sutiksite, atkreipkite dėmesį į jo susikryžiavusį snapą, kuris puikiai prisitaikęs lukštenti kankorėžius bei aižyti riešutėlius. Prieš finišuojant, stabtelėkite ir prie grūdų sandėlio, ten mėgsta pasirodyti lietuviškos kanarėlės – geltonosios startos.

Rekomenduojame į šį maršrutą leistis balandžio-gegužės mėn. ir su savimi turėti žiūronus arba monoklį bei atsisiųsti mobiliąją programėlę BirdNerd, kurios padės pažinti sparnuočių garsus. Šiame maršrute rasite 4 stebėjimo taškus su informacinėmis stotelėmis, kurios padės jums pažinti šį paukščių pasaulį ir, žinoma, TOP 3 šių aplyinkių paukščius: jerubę, eglinį kryžiasnapį ir mažąjį erelį rėksnį.

Kalvotumo

Žygiavimo trukmė: 1 val. — 2 val.

Ornitostogos Šį maršrutą sukūrėme bendradarbiaujant su Ornitostogos.lt – paukščių stebėjimo turų orgianizatoriais išskirtinėse Lietuvos vietose.

Atkreipiame dėmesį, kad trasoje gali pasitaikyti nuvirtusių medžių bei vis dar vietomis tirpstančio sniego, taigi rekomenduojame pasirūpinti patogia, neperšlampa avalyne.

Maršruto vietos orų prognozė

Kaunas

Trečiadienis
04.14
4°C
3 - 4 m/s
Ketvirtadienis
04.15
9°C
5 - 6 m/s
Penktadienis
04.16
9°C
6 - 6 m/s
Šeštadienis
04.17
13°C
4 - 5 m/s
Sekmadienis
04.18
17°C
4 - 5 m/s
Pirmadienis
04.19
16°C
2 - 4 m/s
Antradienis
04.20
15°C
4 - 6 m/s
METEO.LT

  Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas – naudojantis navigacija, žvyrkeliu nuo Dievogalos kaimo. Parkavimas – kelio praplatėjime už tiltelio.

   

  Žygiavimas: Žygiuosite miško keliukais, laukų keliais ir žvyrkeliais.

   

  Maršrutas su informacinėmis stotelėmis: Paspaudę ant žemėlapyje esančio oranžinio žymeklio, rasite daugiau informacijos apie šiose apylinkėse sutinkamus paukščius.

  Prisijunkite