Title Image

Stebint paukščius Žiemkelio pievose (7 km)

Stebint paukščius Žiemkelio pievose (7 km)

Įsiminti

2,50

Visai netoli nuo Kauno, šalia Dievogalos kaimo, užlietose pievose lizdus suka galybė paukščių. Čia sau buveinę randa pempės, o šalia pievų esantis Žiemkelio miškas saugo senus eglynus ir pušynus, kuriuose slepiasi mažiau visiems žinomas paukštis – eglinis kryžiasnapis. Jeigu jį sutiksite, atkreipkite dėmesį į jo susikryžiavusį snapą, kuris puikiai prisitaikęs lukštenti kankorėžius bei aižyti riešutėlius. Prieš finišuojant, stabtelėkite ir prie grūdų sandėlio, ten mėgsta pasirodyti lietuviškos kanarėlės – geltonosios startos.

Rekomenduojame į šį maršrutą leistis balandžio-gegužės mėn. ir su savimi turėti žiūronus arba monoklį. Taip pat siūlome išbandyti mob. programėles, kurios greitai ir lengvai padės atpažinti paukščius šio žygio metu:

 

BirdNET: atpažinimui pagal paukščių skleidžiamus garsus.

 

 

Merlin Bird ID by Cornell Lab: atpažinimui pagal paukščių nuotraukas, apibūdinimą.

Kalvotumo lygis - žemas

Žygiavimo trukmė: 1 val. — 2 val.

Ornitostogos Šį maršrutą sukūrėme bendradarbiaujant su Ornitostogos.lt – paukščių stebėjimo turų orgianizatoriais išskirtinėse Lietuvos vietose.
Atliekų kultūra Atliekų kultūra
Tai ką pasiimsi su savimi į žygį - viską parsinešk, o atliekas išrūšiuok į tam skirtus konteinerius.
Surink Lietuvą

Šiltuoju metų sezonu tam tikros maršruto atkarpos gali būti užžėlusios žole. Tam, kad žygiui pasiruoštumėte tinkamai, rekomenduojame turėti – apsaugines priemones nuo vabzdžių (specialius purškalus, apyrankes), ilgus drabužius (kelnes bei marškinius) bei uždarą avalynę, kad žygiavimas gamtoje būtų tik vienas malonumas.

Maršruto vietos orų prognozė

Kaunas

Penktadienis
08.06
15°C
5 - 6 m/s
Šeštadienis
08.07
16°C
3 - 6 m/s
Sekmadienis
08.08
26°C
3 - 6 m/s
Pirmadienis
08.09
23°C
2 - 4 m/s
Antradienis
08.10
24°C
0 - 0 m/s
Trečiadienis
08.11
22°C
1 - 2 m/s
Ketvirtadienis
08.12
21°C
5 - 6 m/s
METEO.LT

  Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas – naudojantis navigacija, žvyrkeliu nuo Dievogalos kaimo. Parkavimas – kelio praplatėjime už tiltelio.

   

  Žygiavimas: Žygiuosite miško keliukais, laukų keliais ir žvyrkeliais.

   

  Maršrutas su informacinėmis stotelėmis: Paspaudę ant žemėlapyje esančio oranžinio žymeklio, rasite daugiau informacijos apie šiose apylinkėse sutinkamus paukščius.

  Prisijunkite