Title Image

Stebint paukščius Raigardo slėnyje (14 km)

Stebint paukščius Raigardo slėnyje (14 km)

Įsiminti

3,50

Maršrutą pradėsime Švendubrės kaime. Tačiau nepamirškite, kad Dzūkijos regionas ribojasi su Baltarusija, o dalis aprašomų teritorijų patenka į valstybės sienos apsaugos zoną, todėl turėkite su savimi asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir jokiu būdu jos neperženkite. Raigardo kraštovaizdžio draustinis įkurtas siekiant išsaugoti didžiausią Lietuvoje suzofinį cirką – erozinė reljefo forma, metaforiškai kartais vadinama gamtos amfiteatru. Šis slėnis apglėbtas pušynų, kuriame gausu Nemuno senvagių ir mažų upelių. Šią ypatingą vietą pamėgę net 120 skirtingų paukščių rūšių. Ar žinote kaip atrodo volungė, kukutis ir perkūno oželis, nes būtent šie paukščiai yra šio regiono TOP 3. O jeigu norisi pažinti ir jų giesmes, tuomet nepamirškite savo telefone atsisiųsti BirdNerd programėlės. 

Tinkamiausias laikas čia stebėti paukščius – nuo gegužės 1 d. iki birželio galo. O paros laiką patariame rinktis šį: vos prašvitus iki 11 val. arba vakare nuo 17 val. iki sutemų. Na ir, žinoma, rekomenduojame su savimi turėti žiūronus arba monoklį. Šiame maršrute rasite net 6 stebėjimo taškus su informacinėmis stotelėmis, kurios padės jums pažinti paukščių pasaulį. 

Žygiavimo trukmė: 2 val. 30 min. — 4 val.

Žygiavimo trukmė su vežimėliu: 4 val. — 7 val.

Ornitostogos Šį maršrutą sukūrėme bendradarbiaujant su Ornitostogos.lt – paukščių stebėjimo turų orgianizatoriais išskirtinėse Lietuvos vietose.

Atkreipiame dėmesį, kad trasoje gali pasitaikyti nuvirtusių medžių bei vis dar vietomis tirpstančio sniego, taigi rekomenduojame pasirūpinti patogia, neperšlampa avalyne.

Maršruto vietos orų prognozė

Druskininkai

Trečiadienis
04.14
3°C
3 - 4 m/s
Ketvirtadienis
04.15
5°C
3 - 5 m/s
Penktadienis
04.16
9°C
6 - 7 m/s
Šeštadienis
04.17
13°C
4 - 4 m/s
Sekmadienis
04.18
16°C
3 - 5 m/s
Pirmadienis
04.19
16°C
3 - 4 m/s
Antradienis
04.20
14°C
5 - 6 m/s
METEO.LT

  Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas – naudojantis navigacija asfaltuotu keliu. Parkavimas – aikštelėje prie autobuso stotelės.

   

  Žygiavimas: Žygiuosite miško keliukais, laukų keliais ir žvyrkeliais, šiek tiek kaimo gyvenvietės asfaltuotu keliu.

   

  Maršrutas su informacinėmis stotelėmis: Paspaudę ant žemėlapyje esančio oranžinio žymeklio, rasite daugiau informacijos apie šiose apylinkėse sutinkamus paukščius.

   

  Kita informacija: Maršrutas išsidėstęs pasienio zonoje, todėl privaloma turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą – pasą arba asmens tapatybės kortelę (vairuotojo pažymėjimas netinka).

  Prisijunkite