Title Image

Stebint paukščius Baltojoje Vokėje (15 km)

Stebint paukščius Baltojoje Vokėje (15 km)

Įsiminti

3,50

Visai netoli nuo Vilniaus slypi tikra paukščių karalystė – Baltoji Vokė. Šis maršrutas yra Baltosios Vokės biosferos poligono teritorijoje, kur netoliese plyti Baltosios Vokės durpynai ir Ropėjų miškas, šalia kurio aidi pilkųjų meletų ir gervių garsai. Šią vandens, nendrynų ir krūmynų vietovę ypatingai pamėgę sparnuočiai. Paskutiniais skaičiavimais šioje vietoje užregistruota daugiau kaip 200 skirtingų paukščių rūšių, iš kurių mūsų taip pat laukia TOP 3 – žuvininkas, švygžda ir geltongalvė kielė. Tiesa, į Baltosios Vokės durpyną verta užsukti ne tik dieną, bet ir vėlai vakare arba anksti ryte, kai aktyvūs tampa sutemų paukščiai, pavyzdžiui, didysis apuokas. 

Rekomenduojame į šį maršrutą leistis balandžio-gegužės mėn. ir su savimi turėti žiūronus arba monoklį. Šiame maršrute rasite 5 stebėjimo taškus su informacinėmis stotelėmis, kurios padės jums pažinti šį paukščių pasaulį.

Taip pat rekomenduojame mob. programėles, kurios greitai ir lengvai padės atpažinti paukščius šio žygio metu:

 

BirdNET: atpažinimui pagal paukščių skleidžiamus garsus.

 

 

Merlin Bird ID by Cornell Lab: atpažinimui pagal paukščių nuotraukas, apibūdinimą.

ReikalingiKalvotumo

Žygiavimo trukmė: 2 val. 30 min. — 4 val. 30 min.

Perskindol Ar žinojote, kad vienam žingsniui reikia apie 200 raumenų pagalbos? Paruoškite kūną ilgiesiems Solo žygiams ir žygiuokite be skausmo.
Ornitostogos Šį maršrutą sukūrėme bendradarbiaujant su Ornitostogos.lt – paukščių stebėjimo turų orgianizatoriais išskirtinėse Lietuvos vietose.

Atkreipiame dėmesį, kad trasoje gali pasitaikyti nuvirtusių medžių bei vis dar vietomis tirpstančio sniego, taigi rekomenduojame pasirūpinti patogia, neperšlampa avalyne.

Maršruto vietos orų prognozė

Baltoji Vokė

Trečiadienis
04.14
2°C
3 - 4 m/s
Ketvirtadienis
04.15
7°C
4 - 5 m/s
Penktadienis
04.16
9°C
6 - 7 m/s
Šeštadienis
04.17
13°C
4 - 5 m/s
Sekmadienis
04.18
16°C
4 - 5 m/s
Pirmadienis
04.19
15°C
2 - 4 m/s
Antradienis
04.20
13°C
5 - 6 m/s
METEO.LT

  Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas – naudojantis navigacija asfaltuotu keliu. Parkavimas – automobilių stovėjimo aikštelėje prie kapinių.

   

  Žygiavimas: Žygiuosite miško keliukais, laukų keliais ir žvyrkeliais.

   

  Iššūkiai: Kelis šimtus metrų žygiuosite rečiau vaikštomais ir aukšta žole apaugusiais takeliais.

   

  Maršrutas su informacinėmis stotelėmis: Paspaudę ant žemėlapyje esančio oranžinio žymeklio, rasite daugiau informacijos apie šiose apylinkėse sutinkamus paukščius.

  Prisijunkite