Title Image

Spenglos draustinio takas (17 km)

Spenglos draustinio takas (17 km)

Įsiminti

3,50

Šiame maršrute kviečiame jus į Spenglos hidrografinį draustinį, kuris saugo smarkiai vingiuotą Spenglos žemupį. Starte jus pasitiks seklus ir užpelkėjęs Spenglos ežeras. Įdomus faktas, kad būtent čia vyksta ir tarptautinis muzikos, menų ir alternatyvaus gyvenimo būdo festivalis „Yaga Gathering“. Šiame maršrute pasileisite vingiuotais takais palei Merkio upės krantus, o antroje maršruto dalyje taip pat pasieksite ir Šalčios upę. 

Eidami būkite budrūs – čia gyvena upėtakiai, aptikti galite tulžių bei žiemojančių vandeninių strazdų. Šioje vietoje gausu tiltelių, kuriais kirsite sraunią upę, todėl vaizdai tikrai nuteiks romantiškai. O jeigu atsidursite šiame maršrute vasarą, tuomet bus tikrai smagu sumerkti ir pailsinti kojas tekančiame šaltame upės vandenyje. Taip pat vienas iš lankytinų šio maršruto objektų, kuris jūsų laukia – Vainabalio ežero pelkė.

Kalvotumo lygis - žemasSu vieta maudynėms*

* Maršrutai su pažymėta maudymosi vieta turi prieinamą krantą, nuo kurio patogu įbristi į vandenį. Tačiau tai nebūtinai specialiai įrengti paplūdimiai su persirengimo kabinomis bei poilsio zonomis.

Žygiavimo trukmė: 2 val. 30 min. — 5 val.

Perskindol Ar žinojote, kad vienam žingsniui reikia apie 200 raumenų pagalbos? Paruoškite kūną ilgiesiems Solo žygiams ir žygiuokite be skausmo.
Atliekų kultūra Atliekų kultūra
Tai ką pasiimsi su savimi į žygį - viską parsinešk, o atliekas išrūšiuok į tam skirtus konteinerius.
Surink Lietuvą

Šiltuoju metų sezonu tam tikros maršruto atkarpos gali būti užžėlusios žole. Tam, kad žygiui pasiruoštumėte tinkamai, rekomenduojame turėti – apsaugines priemones nuo vabzdžių (specialius purškalus, apyrankes), ilgus drabužius (kelnes bei marškinius) bei uždarą avalynę, kad žygiavimas gamtoje būtų tik vienas malonumas.

Maršruto vietos orų prognozė

Varėna

Penktadienis
08.06
14°C
4 - 7 m/s
Šeštadienis
08.07
15°C
3 - 5 m/s
Sekmadienis
08.08
25°C
3 - 5 m/s
Pirmadienis
08.09
23°C
2 - 3 m/s
Antradienis
08.10
23°C
0 - 1 m/s
Trečiadienis
08.11
19°C
1 - 2 m/s
Ketvirtadienis
08.12
20°C
6 - 6 m/s
METEO.LT

  Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas – naudojantis navigacija asfaltuotu, miško keliais. Parkavimas stovyklavietėje.

   

  Žygiavimas: Žygiuosite miško takais, takeliais, žvyrkeliais ir šiek tiek asfaltu.

   

  Iššūkiai: Maršruto eigoje lauks viena stati įkalnė, galinti pareikalauti šiek tiek daugiau jėgų.

   


   

  Prisijunkite