Title Image

Spenglos draustinio takas (17 km)

Spenglos draustinio takas (17 km)

Įsiminti

3,50

Šiame maršrute kviečiame jus į Spenglos hidrografinį draustinį, kuris saugo smarkiai vingiuotą Spenglos žemupį. Starte jus pasitiks seklus ir užpelkėjęs Spenglos ežeras. Įdomus faktas, kad būtent čia vyksta ir tarptautinis muzikos, menų ir alternatyvaus gyvenimo būdo festivalis „Yaga Gathering“. Šiame maršrute pasileisite vingiuotais takais palei Merkio upės krantus, o antroje maršruto dalyje taip pat pasieksite ir Šalčios upę. 

Eidami būkite budrūs – čia gyvena upėtakiai, aptikti galite tulžių bei žiemojančių vandeninių strazdų. Šioje vietoje gausu tiltelių, kuriais kirsite sraunią upę, todėl vaizdai tikrai nuteiks romantiškai. O jeigu atsidursite šiame maršrute vasarą, tuomet bus tikrai smagu sumerkti ir pailsinti kojas tekančiame šaltame upės vandenyje. Taip pat vienas iš lankytinų šio maršruto objektų, kuris jūsų laukia – Vainabalio ežero pelkė.

Kalvotumo

Žygiavimo trukmė: 2 val. 30 min. — 5 val.

Perskindol Ar žinojote, kad vienam žingsniui reikia apie 200 raumenų pagalbos? Paruoškite kūną ilgiesiems Solo žygiams ir žygiuokite be skausmo.

Atkreipiame dėmesį, kad trasoje gali pasitaikyti nuvirtusių medžių bei vis dar vietomis tirpstančio sniego, taigi rekomenduojame pasirūpinti patogia, neperšlampa avalyne.

Maršruto vietos orų prognozė

Varėna

Trečiadienis
04.14
2°C
4 - 4 m/s
Ketvirtadienis
04.15
6°C
4 - 5 m/s
Penktadienis
04.16
9°C
6 - 7 m/s
Šeštadienis
04.17
13°C
4 - 4 m/s
Sekmadienis
04.18
15°C
4 - 5 m/s
Pirmadienis
04.19
15°C
2 - 4 m/s
Antradienis
04.20
14°C
5 - 6 m/s
METEO.LT

  Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas – naudojantis navigacija asfaltuotu, miško keliais. Parkavimas stovyklavietėje.

   

  Žygiavimas: Žygiuosite miško takais, takeliais, žvyrkeliais ir šiek tiek asfaltu.

   

  Iššūkiai: Maršruto eigoje lauks viena stati įkalnė, galinti pareikalauti šiek tiek daugiau jėgų.

   


   

  Prisijunkite