Title Image

Semeliškės – Lietuvos kunigaikščių takais (32 km)

Semeliškės – Lietuvos kunigaikščių takais (32 km)

Įsiminti

4,50

Ar žinojote, kad tarp Trakų, Aukštadvario ir Elektrėnų esantis Semeliškių miestelis yra vienas seniausių Lietuvoje? Manoma, kad gyvenvietė įkurta apie 12761283 m., kai didysis kunigaikštis Traidenis čia leido apsigyventi nuo kryžiuočių pabėgusiems prūsams ir vakarų lietuviams. Taigi šiuo maršrutu pakviesime jus žygiuoti gilias istorines šaknis turinčio miestelio takais. 

Savo žygį pradėsite nuo savotiško Semeliškių simbolio – Šv. Lauryno bažnyčios, kurios varpinėje stovi ir seniausias visoje Lietuvoje 1442 metus menantis varpas. Toliau žygiuosite per senovinį grindinį, vadinamą briuką. Vietiniai gyventojai apie šį kelią kalba, kad jis itin senas, pasilikęs čia dar nuo Vytauto Didžiojo laikų. O pats miestelis išties spinduliuoja jaukią aurą, kuri aplanko išvydus visus jo senovinius medinius namelius. Galiausiai, palikus Semeliškes užnugaryje, pajudėsite link Strėvio ežero užtvankos. Tai nebus vienintelis ežeras, kurį pasieksite žygiuodami šio krašto miško keliukais ar laukais, vieną po kitos aplenkdami čia jau seniai stovinčias sodybas. Todėl išsiruošę į šį žygį vasarą, turėsite ne vieną progą maudynėms.

Kalvotumo lygis - žemasSu vieta maudynėms*

* Maršrutai su pažymėta maudymosi vieta turi prieinamą krantą, nuo kurio patogu įbristi į vandenį. Tačiau tai nebūtinai specialiai įrengti paplūdimiai su persirengimo kabinomis bei poilsio zonomis.

Žygiavimo trukmė: 5 val. 30 min. — 7 val. 30 min.

Perskindol Ar žinojote, kad vienam žingsniui reikia apie 200 raumenų pagalbos? Paruoškite kūną ilgiesiems Solo žygiams ir žygiuokite be skausmo.
Atliekų kultūra Atliekų kultūra
Tai ką pasiimsi su savimi į žygį - viską parsinešk, o atliekas išrūšiuok į tam skirtus konteinerius.
Surink Lietuvą

Šiltuoju metų sezonu tam tikros maršruto atkarpos gali būti užžėlusios žole. Tam, kad žygiui pasiruoštumėte tinkamai, rekomenduojame turėti – apsaugines priemones nuo vabzdžių (specialius purškalus, apyrankes), ilgus drabužius (kelnes bei marškinius) bei uždarą avalynę, kad žygiavimas gamtoje būtų tik vienas malonumas.

Maršruto vietos orų prognozė

Elektrėnai

Sekmadienis
09.19
7°C
6 - 7 m/s
Pirmadienis
09.20
5°C
4 - 5 m/s
Antradienis
09.21
8°C
4 - 5 m/s
Trečiadienis
09.22
10°C
3 - 3 m/s
Ketvirtadienis
09.23
13°C
1 - 2 m/s
Penktadienis
09.24
12°C
6 - 7 m/s
Šeštadienis
09.25
13°C
3 - 3 m/s
METEO.LT
Lokacija:

    Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas – naudojantis navigacija asfaltuotu keliu. Parkavimas – aikštelėje šalia bažnyčios.

    Žygiavimas: Daugiausiai neasfaltuotais keliais ir miško keliukais, kelios atkarpos – akmenimis grįstais takais, asfaltuotais keliais.

    Prisijunkite