Title Image

Sausio 13-osios atminimo takas (6 km)

Sausio 13-osios atminimo takas (6 km)

Įsiminti

2,50

Apginta Lietuvos laisvė jau perkopė 30-ies metų sukaktį. Šia proga nusprendėme padaryti ypatingą maršrutą, kuriame jungiame simbolines miesto vietas bei gamtos erdves, kad tik dar kartą įsitikintumėte, kokia žalia yra mūsų sostinė. Startuosite prie Atminimo kryžių ir laiptais pakilsite prie Televizijos bokšto, kuris, neabejotinai, yra vienas iš pagrindinių apgintos laisvės simbolių. Toliau leisitės į Karoliniškių kraštovaizdžio draustinį, kur jūsų laukia ypatingai statūs šlaitai, kurie žiemą gali būti tikru iššūkiu ir galvosūkiu, kaip nusileisti žemyn. O mes juk nesakėme, kad bus lengva!  

Iš Karoliniškių pereisite į Žvėryną, kur užnugaryje paliksite visus tuos stačius kalnelius ir galėsite atsipūsti bei mėgautis Neries krantinės vaizdais. Tačiau prieš finišą jums būsime paruošę dar vieną išbandymą. Sukaupus visas jėgas kviesim kopti į stačią įkalnę, čia į pagalbą pasitelkite viską, ką tik galėsite, nes jausmas bus lyg kopiant į tikro kalno viršūnę. Žinoma, žiema čia sužais savo užduoties pasunkinimo vaidmenį. Apdovanojimo už tai tikrai būsite nusipelnę, todėl jus pasitiks neregėto grožio Plikakalnio atodanga. Pasimėgaukite šiuo vaizdu ir jausmu, nes finišas jau lauks jūsų netoliese. Neabejojame, jausitės visų tų stačių įkalnių nugalėtojais. Ir galėsite uždegti žvakę tiems laisvės gynėjams – nugalėtojams, kurių dėka šiandien galime jaustis laisvi mūsų šalyje.

Žygiavimo trukmė: 1 val. — 2 val.

Atkreipiame dėmesį, kad trasoje gali pasitaikyti nuvirtusių medžių bei vis dar vietomis tirpstančio sniego, taigi rekomenduojame pasirūpinti patogia, neperšlampa avalyne.

Maršruto vietos orų prognozė

Vilnius

Trečiadienis
04.14
2°C
4 - 5 m/s
Ketvirtadienis
04.15
7°C
4 - 6 m/s
Penktadienis
04.16
9°C
6 - 7 m/s
Šeštadienis
04.17
12°C
4 - 6 m/s
Sekmadienis
04.18
16°C
5 - 5 m/s
Pirmadienis
04.19
15°C
3 - 4 m/s
Antradienis
04.20
13°C
5 - 6 m/s
METEO.LT

  Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas- naudojantis navigacija asfaltuotu keliu. Parkavimas- aikštelėje.

   

  Žygiavimas: Žygiuosite miško takais, Neries krantine.

   

  Iššūkiai: Laukia kelios stačios įkalnės. Po lietaus  ar sniego jos gali būti itin slidžios, tai pareikalaus Jūsų atsargumo.

   


   

  Prisijunkite