Title Image

Rūdninkų girios biosferos poligonas (22 km)

Rūdninkų girios biosferos poligonas (22 km)

Įsiminti

3,50

Netoli nuo Vilniaus ošia vienas didžiausių miškų masyvų Lietuvoje –  Rūdninkų giria, kurioje įkurtas ir Rūdninkų girios biosferos poligonas. Šioje vietovėje susikerta dvi reikšmės – sovietmečio istorijos apie sprogmenis bei įspūdingo grožio gamta.

Girioje telkšo keli ežerai, iš kurių didžiausias – pelkių supamas Kernavas. Didžioji dalis maršruto ves per Kernavo pelkę, tačiau taip pat pamatysite Šulnio ežerą bei žemynines kopas.

Neišsigąskite sužinoję, jog ten stūksančius aviacinio poligono smėlynus suformavo ne vienas šimtas sprogusių bombų.

Šiam žygiui būtini geri neperšlampami batai.

 

Šis maršrutas eina per Kernavo telmologinį draustinį, kuriame pagal gamtinių ir kompleksinių draustinių nuostatus leidžiama lankytis nuo rugpjūčio 1 d. iki kovo 31 d.

 

ReikalingiKalvotumo

Žygiavimo trukmė: 3 val. 30 min — 6 val.

Atkreipiame dėmesį, kad dėl tirpstančio sniego ir drėgmės miške žygiavimas gali tapti dar didesniu iššūkiu – rekomenduojame pasirūpinti neperšlampamais žygio batais.

  Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas – naudojantis navigacija žvyrkeliu. Parkavimas – žvyruotoje aikštelėje.

   

  Žygiavimas: Pirmoje maršruto dalyje daug žygiuosite miško keliukais ir takeliais bei smėlio dykuma. Antroje maršruto dalyje jūsų lauks takeliai per pelkę bei krūmynus aplink ežerą. Taip pat šiek tiek žygiuosite žvyrkeliu ir miško keliu.

   

  Iššūkiai:  Antroje maršruto dalyje žygiuosite pramintais takeliais per pelkę ir gana tankiai apaugusiais takais palei Kernavo ežerą. Taip pat reikės kirsti mažą upeliuką per rąstą.

   

  Kita informacija: Gali būti silpnas BITĖS ir TELIA tinklo ryšys, todėl svarbu atsidaryti maršruto nuorodą dar prieš atvykstant į starto vietą.

   


   

  Prisijunkite