Title Image

Punios šilo ąžuolų alėja (8 km)

Punios šilo ąžuolų alėja (8 km)

Įsiminti

2,50

Žygį pradėsite nuo Nemuno pakrantės, o vėliau maršrute pamatysite nemažai Lietuvos simbolių, tokių kaip ąžuolai, nes pražygiuosite Kunigaikščių ąžuolų alėją, kurioje prie kiekvieno medžio stovi lentelė su Lietuvos kunigaikščio vardu. Manoma, kad kai kurių čia esančių ąžuolų amžius gali siekti net 600 metų.

Punios šilas – tai didžiausia Lietuvos sengirė, kurią pažinsite žygiuodami šiuo maršrutu per jaukius takelius palei Nemuną bei tekančius šaltinius. Čia jūsų taip pat lauks senų miškų apgaubtas Smalinyčios kelias, kuriuo prieisite Panemunių skardį ir atkurtą partizanų bunkerį. 

Beje, Punios šilas – ypatingai uždara teritorija, kurios unikalumą saugo ją beveik ratu apglėbusi Nemuno kilpa. Tai yra bene labiausiai saugoma Nemuno kilpų regiono parko teritorija, kurios didžioji dalis yra paskelbta draustiniu, kur lankytis leidžiama, tačiau į nedidelę jos dalį patekti griežtai draudžiama.

Kalvotumo

Žygiavimo trukmė: 1 val. 30 min. — 2 val. 30 min.

Atliekų kultūra

Maršruto vietos orų prognozė

Alytus

Penktadienis
05.07
10°C
1 - 3 m/s
Šeštadienis
05.08
10°C
5 - 7 m/s
Sekmadienis
05.09
13°C
2 - 4 m/s
Pirmadienis
05.10
20°C
5 - 8 m/s
Antradienis
05.11
22°C
6 - 7 m/s
Trečiadienis
05.12
21°C
4 - 5 m/s
Ketvirtadienis
05.13
20°C
3 - 3 m/s
METEO.LT

  Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas – naudojantis navigacija važiuokite iki Štabo bunkerio automobilių stovėjimo aikštelės (nuo aikštelės iki bunkerio reikės eiti apie 1 km), kuri yra maršruto starto vietoje. Parkavimas – įrengtoje stovėjimo aikštelėje.

   

  Žygiavimas: Pirmoje maršruto dalyje žygiuosite takeliu palei Nemuną ir laukiniais miško takais. Į finišą grįšite miško keliuku.

   

  Iššūkiai: Maršruto viduryje teks išsukti į laukinius takelius ir pakilti į gana statų kalną.

   


   

  Prisijunkite