Title Image

Maršrutas

Punios miestelio takais (9 km)

2,50

Maršrutą pradėsite Punios miestelyje prie Šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčios, kuri taps savotišku starto ir finišo simboliu. O vienas įspūdingiausių jūsų maršruto lankytinų objektų – Punios piliakalnis, kuris mena laikus, kai Punia buvo viena iš svarbių LDK miestų. Taip pat manoma, kad būtent ant šio piliakalnio galėjo stovėti garsioji Pilėnų pilis, kurią žinome iš legendų apie kunigaikščio Margirio susideginimą. Galbūt todėl šis piliakalnis kartais dar vadinamas Margirio kalnu, nuo kurio jums atsivers didingas vaizdas į Nemuno kilpų regioninį parką.

Žygiuodami šiuo maršrutu pažinsite laukines Nemuno pakrantes, o taip pat išvysite jaukią mažųjų laivų prieplauką. Negana to, jums kelią pastos keli tekantys šaltiniai. Na ir, žinoma, jūsų laukia siauri miško takeliai ir Punelės upelio slėnis.

 

Šiuo metu maršrutas yra nepasiekiamas, dėl tam tikrose atkapose, suvešėjusios žolės.
Labai atsiprašome už nesklandumus, šiuo metu ieškome alternatyvų, kad kuo greičiau galėtume tyrinėti lietuviškos gamtos grožį toliau!

ReikalingiKalvotumo
Lokacija:

  Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas – naudojantis navigacija asfaltuotu keliu. Parkavimas – gatvėje prie bažnyčios.

   

  Žygiavimas: Iki mažųjų laivų prieplaukos žygiuosite takeliu, vėliau seks ėjimas laukine Nemuno pakrante ir takeliais (rekomenduojame žygiuoti su aukštesnio aulo batais, kurie būtų atsparūs drėgmei). Iki Punios grįšite miško keliukais ir žvyrkeliais.

   

  Iššūkiai: Dalį maršruto žygiuosite laukiniais takeliais, kurie reikalaus atidumo.

   

  Kita informacija: Kai kuriose maršruto vietose, gali būti silpnas BITĖS tinklo ryšys, todėl svarbu atsidaryti maršruto nuorodą dar prieš atvykstant į starto vietą.