Title Image

Per sodybas Gitėnų miško takais (27 km)

Per sodybas Gitėnų miško takais (27 km)

Įsiminti

3,50

Maršrutą pradėsite netoli Taruškų siaurojo geležinkelio stoties. Ir vėliau neriste gilyn į Gitėnų mišką, kur jus apglėbs čia tvyranti gamtos ramybė. Na, o jeigu atvykote iš judraus miesto, tuomet pajusite, kad čia gyvenimas, atrodo, juda lėčiau. Žygiuodami pasieksite ne vieną kaimelį ar tiesiog lyg iš niekur atsiradusią sodybą.

Visai šalia žygio vietos taip pat rasite Gailių pelkę. Todėl tikrai rekomenduojame trumpam išsukti iš maršruto ir pažvelgti į išskirtinę jos augmeniją. Ši pelkė, matyt, pavadinimą gavo nuo visai šalia esančio kaimo, tačiau taip pat gailiais vadinamas vienas populiariausių Lietuvos pelkių augalų, išsiskiriantis savo aitriu, unikaliu kvapu, kurio tikrai su niekuo nesumaišysi. Beje, senovėje žmonės tikėjo, kad pelkės – laumių ir velnių vieta. Tačiau juokaujama, kad šias vizijas jiems galėjo sukelti gailiai, kurie turi svaiginančių savybių.

Reikalingi žygio batai su auluKalvotumo lygis - žemas

Žygiavimo trukmė: 4 val. 30 min. — 6 val.

Perskindol Ar žinojote, kad vienam žingsniui reikia apie 200 raumenų pagalbos? Paruoškite kūną ilgiesiems Solo žygiams ir žygiuokite be skausmo.
Atliekų kultūra Atliekų kultūra
Tai ką pasiimsi su savimi į žygį - viską parsinešk, o atliekas išrūšiuok į tam skirtus konteinerius.
Surink Lietuvą

Šiltuoju metų sezonu tam tikros maršruto atkarpos gali būti užžėlusios žole. Tam, kad žygiui pasiruoštumėte tinkamai, rekomenduojame turėti – apsaugines priemones nuo vabzdžių (specialius purškalus, apyrankes), ilgus drabužius (kelnes bei marškinius) bei uždarą avalynę, kad žygiavimas gamtoje būtų tik vienas malonumas.

Maršruto vietos orų prognozė

Panevėžys

Penktadienis
08.06
16°C
6 - 7 m/s
Šeštadienis
08.07
16°C
3 - 4 m/s
Sekmadienis
08.08
26°C
2 - 4 m/s
Pirmadienis
08.09
23°C
2 - 3 m/s
Antradienis
08.10
24°C
0 - 1 m/s
Trečiadienis
08.11
25°C
1 - 1 m/s
Ketvirtadienis
08.12
20°C
4 - 5 m/s
METEO.LT
Lokacija:

  Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas – naudojantis navigacija asfaltuotu keliu ir šiek tiek žvyrkeliu. Parkavimas – šalikelėje.

   

  Žygiavimas: Didžiąją dalį žygio žygiuosite miško keliukais, šiek tiek kvartalinėmis linijomis ir žvyrkeliu.

   


   

  Prisijunkite