Title Image

Paukščių pasaulyje prie Baltosios Vokės (25 km)

Paukščių pasaulyje prie Baltosios Vokės (25 km)

Įsiminti

3,50

Šiame žygyje susipažinsite su viena vertingiausių teritorijų paukščiams Lietuvoje – Baltosios Vokės žuvininkystės tvenkiniais ir pelke, kuri yra Baltosios Vokės biosferos poligono dalis.

Žygis prasidės jaukioje poilsiavietėje, esančioje miško viduryje prie nedidelio Karkločio ežerėlio. Eidami Ropėjų miškais, netrukus įžengsite į paukščių karalystę – Baltosios Vokės tvenkinių teritoriją, kurią taip pat pamėgę žvejai, o vėliau ir Baltosios Vokės pelkę. Čia kažkada buvo eksportuojami durpynai, o šiuo metu likusios tik beribės pievos. Maršruto antroje dalyje susipažinsite su nedideliu Ropėjos karjeru ir atgal į finišą grįšite jaukiais Ropėjų miško keliukais, pakeliui pralenkdami nedidelį Pakrempės kaimelį. 

Nors žygiuodami paukščius matysite nebent praskrendančius tolumoje, tačiau tikrai girdėsite pačius įvairiausius jų garsus. Būkite budrūs, nes šioje Baltosios Vokės teritorijoje užregistruotos net 46 paukščių rūšys, kurios įrašytos į Lietuvos raudonąją knygą. O taip pat nepamirškite, kad jūsų sėkmė priklauso nuo metų ir paros laiko. Smalsiausiems rekomenduojame išbandyti nemokamą Android aplikaciją BirdNerd, kuri sugeba atspėti paukščių rūšis pagal girdimus jų balsus.

Kalvotumo

Žygiavimo trukmė: 4 val. — 6 val. 30 min

Atkreipiame dėmesį, kad dėl tirpstančio sniego ir drėgmės miške žygiavimas gali tapti dar didesniu iššūkiu – rekomenduojame pasirūpinti neperšlampamais žygio batais.

Lokacija:

  Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas – apie 9 km žvyrkeliu. Parkavimas – gražioje poilsiavietės pievoje prie pat ežero

   

  Žygiavimas: Daugiausiai eisite retai važiuojamais miško bei pievų keliukais, truputį reikės paeiti žvyrkeliu. Taip pat šiek tiek pažygiuosite miško kvartalinėmis linijomis ir dar šiek tiek aukštesne žole apaugusiais keliukais palei tvenkinius.

   

  Iššūkiai: Reikės truputį paeiti kvartalinėmis linijomis, kurios gali būti klampios. Eidami keliukais su aukšta žole ryte arba po lietaus greičiausiai sušlapsite batus. Taip pat karjere turėsite užkilti į stačią ir smėlėtą įkalnę.

   

  Kita informacija: Žygiuosite Baltosios Vokės biosferos poligone – elkitės atsakingai ir saugokite gamtą bei jos gyvūniją.

   


   

  Prisijunkite