Title Image

Palei Ūlą pro Zervynų etnografinį kaimą (28 km)

Palei Ūlą pro Zervynų etnografinį kaimą (28 km)

Įsiminti

3,50

Šiame maršrute jus nuolat lydės Ūlos upė, nes daugiausiai žygiuosite per Ūlos kraštovaizdžio draustinį. Čia, nusukus iš maršruto link upės, jums atsivers Ūlos vingiai ir atodangos. Daugiausiai žygyje dominuos Dzūkijai būdingi pušynai, tarp kurių bus  pasislėpusios žemyninės kopos. Tai žygis, kuriems norisi ištyrinėti šį kraštą kaip reikiant ir 30 susuktų kilometrų skaičius labiau džiugina nei gąsdina. 

Šis maršrutas turi ir tris išskirtinius savo akcentus. Vienas jų – Zervynų etnografinis kaimas, skirtas tiems, kurie jaučia silpnybę Lietuvos autentikai. Taip pat išvysite Rudnios užtvanką, kur tylų vandens tekėjimą pakeis krintančio vandens garsai. O paskutinis iš minėtų akcentų – A. Matučio drevė, medinis šešiakampis namelis, kuriame poetas gyvendavo šiltuoju metų laikotarpiu ir semdavosi įkvėpimo kūrybai iš gamtos. Dabar šioje vietoje kartais vyksta poezijos šventės.

Kalvotumo

Žygiavimo trukmė: 5 val. — 6 val. 30 min

Atkreipiame dėmesį, kad dėl tirpstančio sniego ir drėgmės miške žygiavimas gali tapti dar didesniu iššūkiu – rekomenduojame pasirūpinti neperšlampamais žygio batais.

Lokacija:

  Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas – naudojantis navigacija asfaltuotu keliu ir žvyrkeliu. Parkavimas – stovėjimo aikštelėje

   

  Žygiavimas: Žygiuosite miško keliais, takeliais ir nedidele žvyrkelio atkarpa.

   


   

  Prisijunkite