Title Image

Palei Ūlą pro Zervynų etnografinį kaimą (28 km)

Palei Ūlą pro Zervynų etnografinį kaimą (28 km)

Įsiminti

3,50

Šiame maršrute jus nuolat lydės Ūlos upė, nes daugiausiai žygiuosite per Ūlos kraštovaizdžio draustinį. Čia, nusukus iš maršruto link upės, jums atsivers Ūlos vingiai ir atodangos. Daugiausiai žygyje dominuos Dzūkijai būdingi pušynai, tarp kurių bus  pasislėpusios žemyninės kopos. Tai žygis, kuriems norisi ištyrinėti šį kraštą kaip reikiant ir 30 susuktų kilometrų skaičius labiau džiugina nei gąsdina. 

Šis maršrutas turi ir tris išskirtinius savo akcentus. Vienas jų – Zervynų etnografinis kaimas, skirtas tiems, kurie jaučia silpnybę Lietuvos autentikai. Taip pat išvysite Rudnios užtvanką, kur tylų vandens tekėjimą pakeis krintančio vandens garsai. O paskutinis iš minėtų akcentų – A. Matučio drevė, medinis šešiakampis namelis, kuriame poetas gyvendavo šiltuoju metų laikotarpiu ir semdavosi įkvėpimo kūrybai iš gamtos. Dabar šioje vietoje kartais vyksta poezijos šventės.

Kalvotumo

Žygiavimo trukmė: 5 val. — 6 val. 30 min.

Perskindol Ar žinojote, kad vienam žingsniui reikia apie 200 raumenų pagalbos? Paruoškite kūną ilgiesiems Solo žygiams ir žygiuokite be skausmo.
Atliekų kultūra

Maršruto vietos orų prognozė

Varėna

Penktadienis
05.07
9°C
2 - 3 m/s
Šeštadienis
05.08
9°C
5 - 7 m/s
Sekmadienis
05.09
13°C
2 - 4 m/s
Pirmadienis
05.10
20°C
5 - 7 m/s
Antradienis
05.11
22°C
6 - 7 m/s
Trečiadienis
05.12
21°C
4 - 5 m/s
Ketvirtadienis
05.13
21°C
2 - 3 m/s
METEO.LT
Lokacija:

  Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas – naudojantis navigacija asfaltuotu keliu ir žvyrkeliu. Parkavimas – stovėjimo aikštelėje

   

  Žygiavimas: Žygiuosite miško keliais, takeliais ir nedidele žvyrkelio atkarpa.

   


   

  Prisijunkite