Title Image

Palei paslaptingą Ilgio ežerą link Vidiškių (13 km)

Palei paslaptingą Ilgio ežerą link Vidiškių (13 km)

Įsiminti

3,50

Maršrutas, kviečiantis jus tyrinėti ežeringas Ignalinos apylinkes. Startas jūsų laukia šalia paslaptingo Ilgio ežero. Kodėl paslaptingo? Nes nustebsite sužinoję, kas slypi šio ežero dugne. Vakarinėje ežero pakrantėje po vandeniu slepiasi giraitė, o šalia jos – kelios povandeninės versmės. Pati įspūdingiausia – Baltoji versmė, esanti 2 m skersmens ir 3-3,5 m ilgio. Nors pamatyti ją galima tik neriant į ežero dugną, tačiau vien šių faktų žinojimas priverčia visai kitomis akimis pažvelgti į šį vandens telkinį. Tai ne vienintelis ežeras, kurio pakrantėmis pražygiuosite, nes Jūsų taip pat laukia vaizdingi Balčio ežero krantai. 

 

Judėdami toliau, įžengsite į Vidiškių mišką ir žygiuosite link klasicistinio stiliaus Vidiškių dvaro. Tiesa, šiuo metu dvaras yra privatus, tačiau susitarus iš anksto galima patekti į jo vidų. Dvarą palikus užnugaryje, pasieksite Varnio ežerą, kur turėsite puikią progą atsipūsti. Toliau judėdami Ažušilės link, pasieksite pilkapyną. Čia, nuo Ažušilės, jums atsivers nuostabus horizontas į Minčios girią, kur taip pat matysis Vidiškių bažnyčios bokštai. Šioje vietoje išlikęs ir lenkų okupacijos laikotarpiu vietinių gyventojų pastatytas kryžius Vytautui Didžiajam. Žygiuodami pirmyn, neužilgo pasieksite ir Ažušilės piliakalnį, po kurio jūsų vėl laukia Ilgio ežero pakrantės, nuvesenčios jus į finišą.

Kalvotumo

Žygiavimo trukmė: 2 val. — 4 val.

Atkreipiame dėmesį, kad trasoje gali pasitaikyti nuvirtusių medžių bei vis dar vietomis tirpstančio sniego, taigi rekomenduojame pasirūpinti patogia, neperšlampa avalyne.

Maršruto vietos orų prognozė

Ignalina

Trečiadienis
04.14
1°C
4 - 4 m/s
Ketvirtadienis
04.15
8°C
4 - 5 m/s
Penktadienis
04.16
8°C
6 - 7 m/s
Šeštadienis
04.17
12°C
5 - 5 m/s
Sekmadienis
04.18
16°C
4 - 5 m/s
Pirmadienis
04.19
15°C
3 - 5 m/s
Antradienis
04.20
13°C
4 - 5 m/s
METEO.LT

  Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas – naudojantis navigacija asfaltuotu keliu. Parkavimas – asfaltuotoje stovėjimo aikštelėje Ignalinos mieste prie Ilgio ežero, greta kelio Vilnius-Zarasai.

   

  Žygiavimas: Žygiuosite miško takais, keliukais ir žvyrkeliais. Bus nedidelė atkarpa suarta kvartaline.

   

  Iššūkiai: Laukia kelios statesnės įkalnės.

   


   

  Prisijunkite