Title Image

Paežeriais per etnografinius kaimus (23 km)

Paežeriais per etnografinius kaimus (23 km)

Įsiminti

3,50

Aukštaitijos nacionalinis parkas – vieta, kurioje atrasi ne vieną Lietuvos etnografinį kaimą, primenantį mums apie mūsų tradicijų šaknis. Todėl visiems, kam patinka tai, kas autentiška, tačiau vis labiau reta – šis maršrutas tikrai nustebins savo paslaptimis. Na, o savo žygį pradėsite sename gatviniame kaimelyje – Ginučiuose. 

Jaukumo šiame maršrute bus į valias – tiek žygiuojant etnografinių kaimų keliais, tiek ežerų pakrantėmis. Tiesa, iš viso jūsų laukia net keturi ežerai, palei kurių pakrantes išraizgėme šį maršrutą. O du iš jų atrasite miško tankmėje, todėl aplink juos tvyros ypatinga romantiška aura, kuri įtrauks ir jus. Taip pat paruošėme jums ir du mūsų jau minėtus etnografinius kaimus – Strazdų ir Šumių – bei apie juos daugiau informacijos suteikiančius oranžinius žymeklius. Kartu šis maršrutas palydės jus į miško tankmę ir ten slypintį miško gyvenimą. O pakeliui sutiksite ne vieną vietą trumpam atokvėpiui ir maudynėms ežere, jeigu šį maršrutą pasiryšite žygiuoti vasarą.

Žygiavimo trukmė: 4 val. — 6 val.

Perskindol Ar žinojote, kad vienam žingsniui reikia apie 200 raumenų pagalbos? Paruoškite kūną ilgiesiems Solo žygiams ir žygiuokite be skausmo.
Atliekų kultūra

Maršruto vietos orų prognozė

Ignalina

Penktadienis
05.07
10°C
2 - 3 m/s
Šeštadienis
05.08
7°C
4 - 6 m/s
Sekmadienis
05.09
12°C
4 - 4 m/s
Pirmadienis
05.10
18°C
5 - 7 m/s
Antradienis
05.11
20°C
6 - 7 m/s
Trečiadienis
05.12
20°C
4 - 4 m/s
Ketvirtadienis
05.13
19°C
2 - 4 m/s
METEO.LT

  Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas – naudojantis navigacija asfaltuotu keliu. Parkavimas – šalikelėje šalia autobusų stotelės.

   

  Žygiavimas: Žygiuosite miško takais ir takeliais. Nedidelė atkarpa – asfaltuotu keliu.

   

  Iššūkiai: Keliose atkarpose miško keliukai sunkiau pastebimi, tačiau atidžiai vadovaudamiesi žemėlapyje esančiomis nuorodomis tikrai nepasiklysite.

   

  Kita informacija: Žygiuosite palei Balčio gamtinio rezervato ribą, dėl šios priežasties būkite atidūs ir žygiuokite tik maršruto linija.

   

  Maršrutas su informacinėmis stotelėmis: Paspaudę ant žemėlapyje esančio oranžinio žymeklio, rasite daugiau informacijos apie objektą.

   

  Alternatyvi maršruto atkarpa: Žygiuodami galėsite pasirinkti iš dviejų maršruto variantų. Pagrindinis maršrutas žemėlapyje žymimas raudona spalva, alternatyvus – oranžine. 

  Prisijunkite