Title Image

Neries regioninis parkas: už pažintinio tako ribų (16 km)

Neries regioninis parkas: už pažintinio tako ribų (16 km)

3,50

Neries Regioninis parkas – daugelio vilniečių taip pamėgta vieta, tačiau, kurias šio parko vietas labiausiai norime jums parodyti mes. Žygį pradėsite Šilėnų pažintiniame take. Žingsniuosite akmeniniu grindiniu „Bruku“ ir turėsite galimybę užsukti prie čia esančio šaltinio „Akies“.
Pats įdomumas prasidės vos tik išsukus iš pažintinio tako. Miškus keis pievos, pievas – gyvenvietės ir tuomet vėl pievos ir miškai. Keisis ne tik kraštovaizdis, tačiau ir kelio danga. Šiame maršrute bus visko: nuo asfalto atkarpų iki siaurų, kartais gal net šlapių ir „rudeniškų“ takelių. Reljefas taip pat neleis nuobodžiauti, nes jūsų laukia nuotaikingas bangavimas kalvomis ir kelios kiek statesnės įkalnės. O pasirinkę šį maršrutą pavasarį arba vasarą turės galimybę pamatyti ypatingą reginį – orchidėjų pievą. Būtent čia, pelkėje, auga net 4 skirtingų rūšių retos lietuviškos orchidėjos, kurios įrašytos į Lietuvos raudonąją knygą.

ReikalingiKalvotumo

Žygiavimo trukmė: 2 val. 30 min — 5 val.

Lokacija:

  Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas – naudojantis navigacija asfaltuotu keliu. Paskutiniai pora kilometrų – žvyrkeliu. Parkavimas – Šilėnų pažintinio tako parkinge.

   

  Žygiavimas: Žygiuosite miško keliais ir žvyrkeliai ir keleta kilometų miško takais.

   

  Iššūkiai: Antroje maršruto dalyje lauks itin stati nuokalnė. Būkite atsargūs, nes, nuokalnė gali tapti ypatingai slidi po lietaus. Žygiuodami pasieksite dvi brastas: pirmoji- labai sekli ir siaura, o antroji- platesnė ir gilesnė, tačiau nesunkiai įveikiama pereinant akmenimis arba per nuvirtusius medžius, paėjus šiek tiek aukštyn prieš srovę. Maršruto pabaigoje lauks ganėtinai stati ir ilga įkalnė, kuri taip pat, po lietaus gali tapti slidžiu iššūkiu.

   


   

  Prisijunkite