Title Image

Maršrutas

Neries ir Žeimenos upių santaka (15 km)

3,50

Vienas pagrindinių žygio akcentų pasitiks vos atvykus ir taps jūsų starto ir finišo simboliu. Tai vienas šalia kito pastatyti du geležinkelio tiltai: senasis ir naujasis. O Neries ir Žeimenos upių santaka galėsite pasimėgauti nuo visai netoliese esančio kabančio tilto. Žygio pradžioje keletą kilometrų žygiuosite Žeimenos upės pašonėje ir tuomet nersite gilyn į mišką.

Šis maršrutas atves jus iki trijų ežerų. Pirmasis – miško tankmėje stūksantis nedidelis, laukinius apipelkėjusius krantus turintis Akelės ežeras. Po kurio seks visai netoliese telkšantis didesnis Akelės kaimynas – Kačianagis. O kirtus traukinio bėgius, jūsų lauks vingiuotos ir žaliuojančios Pailgio ežero pakrantės. Tiesa, maršruto pabaigoje kelis kilometrus žygiuosite miško žvyrkeliu ir jeigu būsite budrūs vietomis pastebėsite šalia tekančią Nerį.

Kalvotumo
Lokacija:

  Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas – naudojantis navigacija asfaltuotu keliu ir apie 3 km važiuojant žvyrkeliu. Parkavimas – neasfaltuotoje aikštelėje prie geležinkelio tilto.

   

  Žygiavimas: Didžiąją dalį maršruto žygiuosite miško takais ir keliukais. Pabaigoje bus šiek tiek žvyrkelio ir nedidelė seno asfaltuoto keliuko atkarpa.

   

  Iššūkiai: Maršrute sutiksite nedidelį upeliuką, kurį kirsti reikės pereinant rąstu. Taip pat, teks truputį paėjėti klampiomis miško kvartalinėmis linijomis. 

   

  Kita informacija: Kai kuriose maršruto vietose, gali būti silpnas BITĖS tinklo ryšys, todėl svarbu atsidaryti maršruto nuorodą dar prieš atvykstant į starto vietą.