Title Image

Neries ir Žeimenos upių santaka (15 km)

Neries ir Žeimenos upių santaka (15 km)

Įsiminti

3,50

Vienas pagrindinių žygio akcentų pasitiks vos atvykus ir taps jūsų starto bei finišo simboliu. Pristatome – tai vienas šalia kito pastatyti du geležinkelio tiltai: senasis ir naujasis. O Neries ir Žeimenos upių santaka galėsite pasimėgauti nuo visai netoliese esančio kabančio tilto. Žygio pradžioje keletą kilometrų žygiuosite Žeimenos upės pašonėje ir tuomet nersite gilyn į mišką.

Šis maršrutas atves jus iki trijų ežerų. Pirmasis – miško tankmėje stūksantis nedidelis, laukinius apipelkėjusius krantus turintis Akelės ežeras. Po šio seks visai netoliese telkšantis didesnis Akelės kaimynas – Kačianagis. VĖliau kirtus traukinio bėgius, jūsų lauks vingiuotos ir žaliuojančios Pailgio ežero pakrantės. Tiesa, maršruto pabaigoje kelis kilometrus žygiuosite miško žvyrkeliu ir jeigu būsite budrūs vietomis pastebėsite šalia tekančią Nerį.

Kalvotumo

Žygiavimo trukmė: 2 val. 30 min. — 4 val. 30 min.

Perskindol Ar žinojote, kad vienam žingsniui reikia apie 200 raumenų pagalbos? Paruoškite kūną ilgiesiems Solo žygiams ir žygiuokite be skausmo.

Atkreipiame dėmesį, kad trasoje gali pasitaikyti nuvirtusių medžių bei vis dar vietomis tirpstančio sniego, taigi rekomenduojame pasirūpinti patogia, neperšlampa avalyne.

Maršruto vietos orų prognozė

Švenčionys

Trečiadienis
04.14
1°C
4 - 5 m/s
Ketvirtadienis
04.15
6°C
5 - 7 m/s
Penktadienis
04.16
9°C
5 - 7 m/s
Šeštadienis
04.17
13°C
5 - 5 m/s
Sekmadienis
04.18
14°C
4 - 5 m/s
Pirmadienis
04.19
13°C
4 - 6 m/s
Antradienis
04.20
13°C
5 - 5 m/s
METEO.LT

  Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas – naudojantis navigacija asfaltuotu keliu ir apie 3 km važiuojant žvyrkeliu. Parkavimas – neasfaltuotoje aikštelėje prie geležinkelio tilto.

   

  Žygiavimas: Didžiąją dalį maršruto žygiuosite miško takais ir keliukais. Pabaigoje bus šiek tiek žvyrkelio ir nedidelė seno asfaltuoto keliuko atkarpa.

   

  Iššūkiai: Maršrute sutiksite nedidelį upeliuką, kurį kirsti reikės pereinant rąstu. Taip pat, teks truputį paėjėti klampiomis miško kvartalinėmis linijomis. 

   

  Kita informacija: Kai kuriose maršruto vietose, gali būti silpnas BITĖS tinklo ryšys, todėl svarbu atsidaryti maršruto nuorodą dar prieš atvykstant į starto vietą.

   


   

  Prisijunkite