Title Image

Miško takais per Šventosios baseiną (31 km)

Miško takais per Šventosios baseiną (31 km)

Įsiminti

4,50

Miškas ir upė – du pagrindiniai šio maršruto elementai, tobulai papildantys vienas kitą. Neabejojame, kad jums labiausiai patiks vietos, kuriuose Šventosios upė matosi iš viršaus. Šiame žygyje jūsų laukia ne viena stovyklavietė, todėl nepamirškite įsidėti užkandžių ir pasilepinti pikniku gamtoje. Jūsų aplankytų objektų sąraše taip pat atsidurs vienas didžiausių riedulių Lietuvoje – Mokas. Spėjama, kad šioje vietoje buvo senovės lietuvių alkavietė, kurioje buvo aukojamos aukos. Žinant, kokie senovės lietuviai buvo artimi su gamta, kažkaip visai kitaip nuteikia ir tavo pamąstymus apie asmeninį ryšį su tave supančia aplinka. 

Žygiuodami toliau, pasieksite išties įspūdingą objektą – iš žemės gelmių besiveržiantį šaltinį. Įspūdį paliks tiek jo dydis, tiek faktas, kad jis burbuliuoja. Čia variantai jums bus du: paįvairinti savo kelią ir bristi per upelį arba pasirinkti paprastesnį ėjimą. Tačiau abu variantai nuves jus prie Sukinių piliakalnio. O į finišą grįšite besigrožėdami Šventosios upės baseinu ir jį supančiais miškais. 

Žygiavimo trukmė: 5 val. 30 min. — 7 val.

Perskindol Ar žinojote, kad vienam žingsniui reikia apie 200 raumenų pagalbos? Paruoškite kūną ilgiesiems Solo žygiams ir žygiuokite be skausmo.

Atkreipiame dėmesį, kad trasoje gali pasitaikyti nuvirtusių medžių bei vis dar vietomis tirpstančio sniego, taigi rekomenduojame pasirūpinti patogia, neperšlampa avalyne.

Maršruto vietos orų prognozė

Ukmergė

Trečiadienis
04.14
4°C
3 - 5 m/s
Ketvirtadienis
04.15
8°C
4 - 6 m/s
Penktadienis
04.16
8°C
5 - 6 m/s
Šeštadienis
04.17
13°C
4 - 5 m/s
Sekmadienis
04.18
17°C
4 - 4 m/s
Pirmadienis
04.19
16°C
2 - 4 m/s
Antradienis
04.20
14°C
3 - 5 m/s
METEO.LT

    Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas – naudojantis navigacija asfaltuotu keliu. Parkavimas – asfaltuotoje aikštelėje netoli gamyklos.

    Žygiavimas: Žygiuosite miško keliais ir takeliais, kartais kvartalinėmis linijomis.

    Iššūkiai: Maršrute yra upelių, kurie po lietaus gali šiek tiek patvinti, taigi rekomenduojame avėti neperšlampamus batus.

    Alternatyvi maršruto atkarpa: Žygiuodami galėsite pasirinkti iš dviejų maršruto variantų. Pagrindinis maršrutas žemėlapyje žymimas raudona spalva, alternatyvus – oranžine. 

    Prisijunkite