Title Image

Minčios lobių beieškant (23 km)

Minčios lobių beieškant (23 km)

Įsiminti

3,50

Sukūrėme jums įvairove pasižymintį maršrutą, kur lygumas keičia stačios įkalnės, spygliuočių mišką lapuočiai, o ežerus – tekantys upeliai. Paruošėme jums ir iššūkių, kuomet reikės įdėti pastangų, kad persikeltumėte į kitą upelio pusę. Dalį maršruto vesime jus jaukiomis Minčios ežerų pakrantėmis, o taip pat pražygiuosite du piliakalnius.

Taip pat šiame žygyje paruošėme jums tarpinių stotelių su oranžiniais žymekliais, kuriuos atvertę galėsite paskaityti daugiau informacijos apie vieną ar kitą išties įdomią maršruto vietą. Jūsų aplankytų objektų sąraše atsidurs vis savo funkciją keitęs Minčios vandens malūnas ar Daunorių šaltinis. Šis maršrutas jus pakvies į Minčios lobių paiešką, tik saugokitės čia esančių Minčios laumių ir velnių, kad nesuklaidintų!

Reikalingi žygio batai su auluKalvotumo lygis - aukštasSu vieta maudynėms*

* Maršrutai su pažymėta maudymosi vieta turi prieinamą krantą, nuo kurio patogu įbristi į vandenį. Tačiau tai nebūtinai specialiai įrengti paplūdimiai su persirengimo kabinomis bei poilsio zonomis.

Žygiavimo trukmė: 4 val. — 6 val.

Perskindol Ar žinojote, kad vienam žingsniui reikia apie 200 raumenų pagalbos? Paruoškite kūną ilgiesiems Solo žygiams ir žygiuokite be skausmo.
Atliekų kultūra Atliekų kultūra
Tai ką pasiimsi su savimi į žygį - viską parsinešk, o atliekas išrūšiuok į tam skirtus konteinerius.
Surink Lietuvą

Šiltuoju metų sezonu tam tikros maršruto atkarpos gali būti užžėlusios žole. Tam, kad žygiui pasiruoštumėte tinkamai, rekomenduojame turėti – apsaugines priemones nuo vabzdžių (specialius purškalus, apyrankes), ilgus drabužius (kelnes bei marškinius) bei uždarą avalynę, kad žygiavimas gamtoje būtų tik vienas malonumas.

Maršruto vietos orų prognozė

Utena

Ketvirtadienis
07.29
27°C
3 - 4 m/s
Penktadienis
07.30
25°C
3 - 6 m/s
Šeštadienis
07.31
27°C
4 - 6 m/s
Sekmadienis
08.01
24°C
4 - 5 m/s
Pirmadienis
08.02
19°C
6 - 8 m/s
Antradienis
08.03
20°C
4 - 5 m/s
Trečiadienis
08.04
22°C
2 - 3 m/s
METEO.LT

  Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas – naudojantis navigacija asfaltuotu keliu. Nuo kelio Kaunas-Zarasai (pasukus link Minčios kaimelio) – 18 km ilgio žvyrkelio atkarpa. Parkavimas – šalikelėje prie Minčios malūno.

   

  Žygiavimas: Didžiają dalį maršruto žygiuosite miško takais, nedidelę dalį – žvyrkeliais bei kvartaline linija.

   

  Iššūkiai: Martšruto pusiaukelėje pasitaikys keletas statesnių įkalnių. Pasirinkus alternatyviąją maršruto atkarpą – nedidelį upelį reikės pereiti per nuvirtusį rąstą. 

   

  Maršrutas su informacinėmis stotelėmis: Paspaudę ant žemėlapyje esančio oranžinio žymeklio, rasite daugiau informacijos apie objektą.

   

  Alternatyvi maršruto atkarpa: Žygiuodami galėsite pasirinkti iš dviejų maršruto variantų. Pagrindinis maršrutas žemėlapyje žymimas raudona spalva, alternatyvus – oranžine. 

  Prisijunkite