Title Image

Medininkų istorijos ženklais (8 km)

Medininkų istorijos ženklais (8 km)

Įsiminti

2,50

Medininkai – išskirtinė Lietuvos vieta labiausiai žinoma dėl trijų dalykų: įspūdingos pilies, kurią, žinoma, galėsite aplankyti ir šiame maršrute, aukščiausios Lietuvos vietos ir emocinės reikšmės Lietuvos nepriklausomybės atkūrimui. Šis miestelis, būdamas vos 2 kilometrai nuo Lietuvos-Baltarusijos sienos, mūsų istorijos puslapiuose įsirėžęs dėl įvykio susijusio su kova už Lietuvos laisvę, kuomet Sovietų armija užpuolė ir nužudė septynis Lietuvos pasieniečius.

Mes norime jus supažindinti su šia unikalia vieta ir Juozapinės geomorfologiniu draustiniu, kuris saugo aukščiausią Lietuvos vietą – Aukštojo kalną. Įdomu tai, kad aukščiausiojo titulu jis gali didžiuotis tik nuo 2004 metų, mat iki tol buvo manyta, kad aukščiausia Lietuvos vieta yra čia pat esantis Juozapinės kalnas. Skirtumas tarp šių viršukalnių vos vienas metras. Visi žinome, kad esame lygumų krašte, todėl ironija tikrai gali pasirodyti išvydus šią, rodos, niekuo savo reljefu neišsiskiriančią vietą. Tačiau faktas tas, kad čia jūs būsite 294 metrai virš jūros lygio. O šio fakto neleis pamiršti ir čia stovintis vardinis akmuo, Baltų saulės rato skulptūrinė kompozicija ir, žinoma, apžvalgos bokštas, kuris bent kiek leis pajusti atsiplėšimo nuo žemės jausmą.

Kalvotumo

Žygiavimo trukmė: 1 val. 30 min. — 3 val.

Atkreipiame dėmesį, kad trasoje gali pasitaikyti nuvirtusių medžių bei vis dar vietomis tirpstančio sniego, taigi rekomenduojame pasirūpinti patogia, neperšlampa avalyne.

Maršruto vietos orų prognozė

Vilnius

Trečiadienis
04.14
2°C
4 - 4 m/s
Ketvirtadienis
04.15
7°C
5 - 6 m/s
Penktadienis
04.16
9°C
6 - 7 m/s
Šeštadienis
04.17
12°C
4 - 6 m/s
Sekmadienis
04.18
16°C
5 - 5 m/s
Pirmadienis
04.19
15°C
3 - 4 m/s
Antradienis
04.20
13°C
5 - 6 m/s
METEO.LT

  Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas – naudojantis navigacija asfaltuotu keliu. Parkavimas – automobilių stovėjimo aikštelėje.

   

  Žygiavimas: Žygiuosite miško takais ir šiek tiek žvyrkeliais.

   


   

  Prisijunkite