Title Image

Link Ūlos upės ištakų (17 km)

Link Ūlos upės ištakų (17 km)

Įsiminti

3,50

Šiuo maršrutu pakviesime jus į Čepkelių raisto pašonę, kur savo žygį pradėsite Krokšlio kaime. Jūsų kelionė prasidės pietiniu Ūlos upės krantu link aukštupio. Pirmoje maršruto dalyje jus lydės upės slėnio krantai nukloti pušynais ir didelėmis, plynomios kirtavietėmis. Iš anksto įspėjame, kad žygiuosite pasienio ruože, o artėdami link Ūlos ištakų atsidursite kelyje, kuris eina palei pat valstybės sienos apsaugos zoną, todėl jokiu būdu nesugalvokite jos kirsti.

Netrukus pasieksite pirmąjį Ūlos upės tiltą, kuris bus tolimiausias šio maršruto taškas. Nuo čia iki oficialios Ūlos ištakų pradžios bus likę vos 800 metrų. Tęsdami savo žygį šiauriniu upės krantu, įžengsite į gerokai tankesnį mišką, kur keliukas siaurės ir medžiai vis labiau apgaubs savo šakomis. Pasieksite Kaniavėlės ir Ūlos santaką, kur greta stovintys suoliukai taps puikia vieta pertraukėlei ir galėsite ramiai stebėti Ūlos tekėjimą. Žygiuodami atkreipkite dėmesį, kaip keičiasi upės vaga ir iš siauros ir tiesios, staiga tampa vingiuota ir daug platesnė. Judėdami link finišo, minsite smėlėtus Dzūkijos miškų keliukus, kur pro medžius vis sušmėžuos Ūlos upės vingiai.

Galima eiti su vaikišku vežimėliuKalvotumo lygis - žemas

Žygiavimo trukmė: 2 val. 30 min. — 5 val.

Žygiavimo trukmė su vežimėliu: 5 val. — 9 val.

Perskindol Ar žinojote, kad vienam žingsniui reikia apie 200 raumenų pagalbos? Paruoškite kūną ilgiesiems Solo žygiams ir žygiuokite be skausmo.
Atliekų kultūra Atliekų kultūra
Tai ką pasiimsi su savimi į žygį - viską parsinešk, o atliekas išrūšiuok į tam skirtus konteinerius.
Surink Lietuvą

Šiltuoju metų sezonu tam tikros maršruto atkarpos gali būti užžėlusios žole. Tam, kad žygiui pasiruoštumėte tinkamai, rekomenduojame turėti – apsaugines priemones nuo vabzdžių (specialius purškalus, apyrankes), ilgus drabužius (kelnes bei marškinius) bei uždarą avalynę, kad žygiavimas gamtoje būtų tik vienas malonumas.

Maršruto vietos orų prognozė

Varėna

Penktadienis
08.06
14°C
4 - 7 m/s
Šeštadienis
08.07
15°C
3 - 5 m/s
Sekmadienis
08.08
25°C
3 - 5 m/s
Pirmadienis
08.09
23°C
2 - 3 m/s
Antradienis
08.10
23°C
0 - 1 m/s
Trečiadienis
08.11
19°C
1 - 2 m/s
Ketvirtadienis
08.12
20°C
6 - 6 m/s
METEO.LT
Lokacija: Rinkinys:

  Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas- naudojantis navigacija asfaltuotu keliu ir žvyrkeliu. Parkavimas- automobilių stovėjimo aikštelėje prie kapinių.

   

  Žygiavimas: Žygiuosite žvyrkeliais ir miško keliukais.

   

  Kita informacija: Dalis maršruto yra šalia Valstybės sienos apsaugos zonos, į kurią patekimas yra GRIEŽTAI DRAUDŽIAMAS. Pasienio apsaugos zona žemėlapyje pažymėta papildomai, todėl prašome jos nekirsti ir neišklysti už ribų. Pažymime, jog renkantis šį maršrutą visiems žygio dalyviams PRIVALOMA su savimi turėti asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus. bei žygio registraciją patvirtinantį laišką.

   


   

  Prisijunkite