Title Image

Link Pilaitės vandens ir vėjo malūnų (7 km)

Link Pilaitės vandens ir vėjo malūnų (7 km)

Įsiminti

2,50

Nors Giruliai skamba kaip pajūrio maršrutas, tačiau iš tikrųjų norime jus pakviesti į Vilniaus pašonėje esantį Girulių mišką. Čia vingiuojančiais takeliais žygiuosite iki Sudervės upelio, kurį šiame maršrute kirsite ne kartą.

Pasieksite Karoliniškių vandenvietę, kurią pražygiavę išvysite ir pagrindinį šio žygio akcentą – Pilaitės dvaro sodybą ir vandens malūną. Neabejojame, bus įdomu pasižvalgyti po šiuos, šiek tiek mistika dvelkiančius objektus ir įsivaizduoti, kaip klestėjo šis dvaras XVI amžiuje. Negana to, greta stūksos ir LDK laikus menantis Pilaitės piliakalnis. Žygiuodami toliau prieisite įspūdingą ir lyg iš pasakos atsiradusį vėjo malūną. Įdomu tai, kad iš tikrųjų šis vėjo malūnas stovėjo Šakių rajone, Liepalotų kaime, tačiau, kad visiškai nesunyktų, buvo išardytas ir pervežtas į Vilnių, kur suklestėjo iš naujo  – šiandien galime juo grožėtis vos už 15 min. kelio nuo Vilniaus centro.

Žygiavimo trukmė: 1 val. — 2 val.

Atliekų kultūra Atliekų kultūra
Tai ką pasiimsi su savimi į žygį - viską parsinešk, o atliekas išrūšiuok į tam skirtus konteinerius.
Surink Lietuvą

Šiltuoju metų sezonu tam tikros maršruto atkarpos gali būti užžėlusios žole. Tam, kad žygiui pasiruoštumėte tinkamai, rekomenduojame turėti – apsaugines priemones nuo vabzdžių (specialius purškalus, apyrankes), ilgus drabužius (kelnes bei marškinius) bei uždarą avalynę, kad žygiavimas gamtoje būtų tik vienas malonumas.

Maršruto vietos orų prognozė

Vilnius

Penktadienis
08.06
14°C
5 - 7 m/s
Šeštadienis
08.07
15°C
4 - 5 m/s
Sekmadienis
08.08
24°C
3 - 5 m/s
Pirmadienis
08.09
23°C
2 - 4 m/s
Antradienis
08.10
22°C
0 - 1 m/s
Trečiadienis
08.11
22°C
0 - 1 m/s
Ketvirtadienis
08.12
20°C
6 - 6 m/s
METEO.LT

  Nuvykimas ir parkavimas: Nuvažiavimas – atvykimas naudojantis navigacija. Parkavimas – už kolonėlės esančių žvyrkelių šalikelėje.

   

  Žygiavimas: Žygiuosite miško takeliais ir keliukais. Du kartus kirsite asfaltuotą kelią.

   

  Iššūkiai: Vienoje vietoje yra kiek statesnė nuokalnė, tad būkite atsargūs einant su vežimėliais.


   

  Prisijunkite