Title Image

Link legendomis apipinto Girnikų kalno (26 km)

Link legendomis apipinto Girnikų kalno (26 km)

Įsiminti

3,50

Žygis, kuris tikrai patiks kalvotų vietovių mėgėjams. Savo kelionę pradėsite jaukiame Kurtuvėnų miestelyje, kuris neabejotinai tampa vienas iš traukos centrų visame Kurtuvėnų regioniniame parke. Todėl siūlome pasisvečiuoti jame ilgiau. Solo maršrutas išves jus iš pačio miestelio, kur jus nustebins čia esantis elnynas. 

Čia jus ir pasitiks parko linksmieji kalneliai, todėl nusiteikite sušilti. Kelyje jus lydės miško masyvai bei atsiveriantys dirbami laukai. Jūsų judėjimo kryptis bus Girnikų kalnas, kitaip dar vadinamas Šventakalniu. Jį išvysite papuoštą įvairiomis su baltų kultūra susijusiomis skulptūromis, o nuo pačio kalno atsivers Girninkų apylinkės. Tolumoje išvysite Šatriją, Šiaulius, Kuršėnus ir Kurtuvėnus, tyvuliuojantį Bulėnų ežerą bei Ventos ir Dubysos perkasą. Pasak legendos, milžinas Ansiulis šioje vietoje kartą nugalėjo tiek priešų-žuvėdrų, kad susidarė visas kalnas nukautųjų, kurias milžinas užbėrė iš pajūrio atneštu smėliu. Tiesa, ši vieta ypatinga ir Saulės mūšio paminėjimui, kasmet rugsėjo 22-ąją čia uždegama baltų vienybės ugnis bei vyksta laužų „susijungimas“ su kitais Lietuvos piliakalniais.

Kalvotumo

Žygiavimo trukmė: 4 val. 30 min. — 6 val.

Perskindol Ar žinojote, kad vienam žingsniui reikia apie 200 raumenų pagalbos? Paruoškite kūną ilgiesiems Solo žygiams ir žygiuokite be skausmo.
Atliekų kultūra

Maršruto vietos orų prognozė

Šiauliai

Penktadienis
05.07
11°C
3 - 4 m/s
Šeštadienis
05.08
9°C
5 - 7 m/s
Sekmadienis
05.09
12°C
4 - 4 m/s
Pirmadienis
05.10
20°C
5 - 7 m/s
Antradienis
05.11
22°C
6 - 6 m/s
Trečiadienis
05.12
22°C
5 - 5 m/s
Ketvirtadienis
05.13
22°C
3 - 4 m/s
METEO.LT

  Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas – naudojantis navigacija asfaltuotu keliu. Parkavimas – automobilių stovėjimo aikštelėje.

   

  Žygiavimas: Žygį pradėsite ir baigsite asfaltuotu keliu. Apie pusę maršruto eisite žvyrkeliais, o kitą dalį miško takeliais.

   

  Iššūkiai: Nors takas į Girnikų piliakalnį yra sutvarkytas ir pritaikytas lipimui, tačiau gali pareikalauti šiek tiek jėgų.

   


   

  Prisijunkite