Title Image

Lekėčių gamtos lobynai (11 km)

Lekėčių gamtos lobynai (11 km)

Įsiminti

3,50

Savo žygį pradėsite Lekėčių informacinio centro teritorijoje, kur galėsite pasižvalgyti po medžių sakinimo ekspoziciją. Susipažinsite su šiuo amatu iš arčiau, kuomet spygliuočių medžių kamienai, ypatingai pušų, prieš kirtimą būdavo pažeidinėjami tam, kad išgauti jų sakus. Būtent Šakių rajone esantis Lekėčių miestelis buvo tas, kuriame pušų sakinimas buvo buvo labai populiarus. Galbūt todėl sakinimo rantos atsidūrė ir ant šio miestelio herbo. 

Dar vienas gamtos objektas, kuris laukia jūsų šiame maršrute – tai Didysis Lekėčių šaltinis. Ypatingai populiarus tarp vietinių apylinkių gyventojų, kurie atvyksta čia prisipildyti šio gėlo šaltinio vandens atsargas. O pasileidę žygiuoti mišku, jo viduryje sutiksite ir nedidelę smėlio salelę, kuri vadinama mažuoju Lekėčių smėlio karjeru. Pasiekus finišą, rekomenduojame išbandyti ir šalia informacinio centro esantį Lekėčių pažintinį taką, kuriuo žingsniuodami pasieksite ir patį Lekėčių miestelį. 

Žygiavimo trukmė: 2 val. — 3 val. 30 min.

Žygiavimo trukmė su vežimėliu: 3 val. — 6 val.

Atkreipiame dėmesį, kad trasoje gali pasitaikyti nuvirtusių medžių bei vis dar vietomis tirpstančio sniego, taigi rekomenduojame pasirūpinti patogia, neperšlampa avalyne.

Maršruto vietos orų prognozė

Šakiai

Trečiadienis
04.14
6°C
2 - 4 m/s
Ketvirtadienis
04.15
8°C
6 - 7 m/s
Penktadienis
04.16
9°C
5 - 5 m/s
Šeštadienis
04.17
12°C
4 - 5 m/s
Sekmadienis
04.18
17°C
3 - 4 m/s
Pirmadienis
04.19
16°C
2 - 4 m/s
Antradienis
04.20
16°C
3 - 5 m/s
METEO.LT

  Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas – naudojantis navigacija asfaltuotu keliu. Būtina atkreipti dėmesį, kad navigacija kai kuriais atvejais gali vesti per Vilkijos keltą, kuris kursuoja tik nuo gegužės iki lapkričio . Parkavimas – stovėjimo aikštelėje.

   

  Žygiavimas: Didžiąją maršruto dalį einama miško keliukais su trumpomis žvyrkelių atkarpomis.

   


   

  Prisijunkite