Title Image

Laisvės kovotojų takais (17 km)

Laisvės kovotojų takais (17 km)

Įsiminti

3,50

Miškai kaip miškai, iš pirmo žvilgsnio niekuo neišsiskiriantys iš kitų. Tačiau jie įgauna visai kitą prasmę, kai žinai, kad šioje vietoje – Kuro girioje kovotojai už laisvę padėjo savo galvas. Būtent 1863 m. čia vyko kautynės prieš carinės Rusijos kariuomenę, o mažiau nei po šimto metų šiuose miškuose ginklus prieš okupantą surėmė ir Lietuvos partizanai. 

Dabar, kaip kokie istorijos inkliuzai, apie didingą šio miško istoriją mums primena atkurtos partizanų žeminės. Jų tikrai išvysite ir šiame maršrute, kaip ir 1863 metų sukilimo dalyvių kapus. Ilgą laiką ši kapavietė nebuvo žinoma, kaip ir nėra tiksliai žinoma, kiek sukilėlių čia buvo palaidota, manoma, kad devynis. Taigi šiame maršrute kviečiame į Kuro mišką, kuris slepia daug paslapčių, galbūt todėl ši miško glūduma taip įtraukia. Ir galima įsivaizduoti, kaip jis anuomet savo prieglobsčiu, pelkėmis ir klampiomis balomis padėjo laisvės gynėjams lyg būtų dar vienas laisvės karys.

Kalvotumo lygis - žemas

Žygiavimo trukmė: 2 val. 30 min. — 5 val.

Perskindol Ar žinojote, kad vienam žingsniui reikia apie 200 raumenų pagalbos? Paruoškite kūną ilgiesiems Solo žygiams ir žygiuokite be skausmo.
Atliekų kultūra Atliekų kultūra
Tai ką pasiimsi su savimi į žygį - viską parsinešk, o atliekas išrūšiuok į tam skirtus konteinerius.
Surink Lietuvą

Šiltuoju metų sezonu tam tikros maršruto atkarpos gali būti užžėlusios žole. Tam, kad žygiui pasiruoštumėte tinkamai, rekomenduojame turėti – apsaugines priemones nuo vabzdžių (specialius purškalus, apyrankes), ilgus drabužius (kelnes bei marškinius) bei uždarą avalynę, kad žygiavimas gamtoje būtų tik vienas malonumas.

Maršruto vietos orų prognozė

Kaunas

Penktadienis
08.06
15°C
5 - 6 m/s
Šeštadienis
08.07
16°C
3 - 6 m/s
Sekmadienis
08.08
26°C
3 - 6 m/s
Pirmadienis
08.09
23°C
2 - 4 m/s
Antradienis
08.10
24°C
0 - 0 m/s
Trečiadienis
08.11
22°C
1 - 2 m/s
Ketvirtadienis
08.12
21°C
5 - 6 m/s
METEO.LT

  Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas – naudojantis navigacija asfaltuotu keliu ir apie 2 km žvyrkeliu. Parkavimas – miško aikštelėje.

   

  Žygiavimas: Didžiąją dalį žygio žygiuosite miško keliukais.

   

  Kita informacija: Kai kuriose maršruto vietose, gali būti silpnas mobilusis ryšys, todėl svarbu atsidaryti maršruto nuorodą dar prieš atvykstant į starto vietą.

   


   

  Prisijunkite