Title Image

Laisvės kovotojų takais (17 km)

Laisvės kovotojų takais (17 km)

Įsiminti

3,50

Miškai kaip miškai, iš pirmo žvilgsnio niekuo neišsiskiriantys iš kitų. Tačiau jie įgauna visai kitą prasmę, kai žinai, kad šioje vietoje – Kuro girioje kovotojai už laisvę padėjo savo galvas. Būtent 1863 m. čia vyko kautynės prieš carinės Rusijos kariuomenę, o mažiau nei po šimto metų šiuose miškuose ginklus prieš okupantą surėmė ir Lietuvos partizanai. 

Dabar, kaip kokie istorijos inkliuzai, apie didingą šio miško istoriją mums primena atkurtos partizanų žieminės. Jų tikrai išvysite ir šiame maršrute, kaip ir 1863 metų sukilimo dalyvių kapus. Ilgą laiką ši kapavietė nebuvo žinoma, kaip ir nėra tiksliai žinoma, kiek sukilėlių čia buvo palaidota, manoma, kad devynis. Taigi šiame maršrute kviečiame į Kuro mišką, kuris slepia daug paslapčių, galbūt todėl ši miško glūduma taip įtraukia. Ir galima įsivaizduoti, kaip jis anuomet savo prieglobsčiu, pelkėmis ir klampiomis balomis padėjo laisvės gynėjams lyg būtų dar vienas laisvės karys.

Kalvotumo

Žygiavimo trukmė: 2 val. 30 min. — 5 val.

Perskindol Ar žinojote, kad vienam žingsniui reikia apie 200 raumenų pagalbos? Paruoškite kūną ilgiesiems Solo žygiams ir žygiuokite be skausmo.

Atkreipiame dėmesį, kad trasoje gali pasitaikyti nuvirtusių medžių bei vis dar vietomis tirpstančio sniego, taigi rekomenduojame pasirūpinti patogia, neperšlampa avalyne.

Maršruto vietos orų prognozė

Kaunas

Trečiadienis
04.14
4°C
3 - 4 m/s
Ketvirtadienis
04.15
9°C
5 - 6 m/s
Penktadienis
04.16
9°C
6 - 6 m/s
Šeštadienis
04.17
13°C
4 - 5 m/s
Sekmadienis
04.18
17°C
4 - 5 m/s
Pirmadienis
04.19
16°C
2 - 4 m/s
Antradienis
04.20
15°C
4 - 6 m/s
METEO.LT

  Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas – naudojantis navigacija asfaltuotu keliu ir apie 2 km žvyrkeliu. Parkavimas – miško aikštelėje.

   

  Žygiavimas: Didžiąją dalį žygio žygiuosite miško keliukais.

   

  Kita informacija: Kai kuriose maršruto vietose, gali būti silpnas mobilusis ryšys, todėl svarbu atsidaryti maršruto nuorodą dar prieš atvykstant į starto vietą.

   


   

  Prisijunkite