Title Image

Maršrutas

Kurtuvėnų regioninio parko takais nuo Bijotės ežero (9 km)

2,50

Priežastis, kodėl buvo įkurtas Kurtuvėnų regioninis parkas – tai išsaugoti šios vietovės unikalų ežeringą ir miškingą kraštovaizdį. Todėl nenuostabu, kad savo žygį pradėsite nuo vienos iš parko mėlynųjų širdžių – Bijotės ežero. Tačiau, žinoma, tai nebus vienintelis šiame maršrute jūsų laukiantis vandens telkinys. Jeigu žygiuodami būsite smalsūs ir žvalgysiyės į visas puses, tuomet suprasite, kodėl šiame parke tokią svarbią reikšmę turi ežerai.

Šis maršrutas, išsidėstęs Kurtuvėnų regioninio parko pašonėje, puikiai tiks į žygį leistis su vaikišku vežimėliu, nes didžiąją laiko dalį žygiuosite retai važinėjamais miško žvyrkeliais. O likusi maršruto dalis jus tiesiog pakėrės savo miško grožiu, kuriame jūsų klausa tikrai supras, kai prieisite varlių kurkimo vietą. Tiesa, turėkite omenyje, kad šiam ypatingam „koncertui“ būdingas sezoniškumas ir varlės čia kurkia maždaug savaitę gegužės mėnesį. Taip pat įpusėjus maršrutą pamatysite vietą, kurioje užtvenkus vieną iš Šventupio upės intakų, susidarė trys Mančių tvenkiniai.

GalimaKalvotumo
Lokacija:

    Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas – naudojantis navigacija asfaltuotu keliu. Parkavimas – aikštelėje prie Bijotės ežero.

     

    Žygiavimas: Didžiąją dalį maršruto žygiuosite retai važinėjamais žvyrkeliais. Likusią dalį maršruto jūsų lauks miško keliukai.