Title Image

Kurtuvėnų regioninio parko takais nuo Bijotės ežero (9 km)

Kurtuvėnų regioninio parko takais nuo Bijotės ežero (9 km)

Įsiminti

2,50

Priežastis, kodėl buvo įkurtas Kurtuvėnų regioninis parkas – tai išsaugoti šios vietovės unikalų ežeringą ir miškingą kraštovaizdį. Todėl nenuostabu, kad savo žygį pradėsite nuo vienos iš parko mėlynųjų širdžių – Bijotės ežero. Tačiau, žinoma, tai nebus vienintelis šiame maršrute jūsų laukiantis vandens telkinys. Jeigu žygiuodami būsite smalsūs ir žvalgysiyės į visas puses, tuomet suprasite, kodėl šiame parke tokią svarbią reikšmę turi ežerai.

Šis maršrutas, išsidėstęs Kurtuvėnų regioninio parko pašonėje, puikiai tiks į žygį leistis su vaikišku vežimėliu, nes didžiąją laiko dalį žygiuosite retai važinėjamais miško žvyrkeliais. Likusi maršruto dalis jus tiesiog pakerės savo miško grožiu, oro gaiva bei įspūdingais gamtos garsais, kurie kiekvieną sezoną skambės skirtingai – nuo varlių kurkimo iki medžių ošimo. Įpusėjus maršrutui pamatysite vietą, kurioje užtvenkus vieną iš Šventupio upės intakų, susidarė trys Mančių tvenkiniai.

Galima eiti su vaikišku vežimėliuKalvotumo lygis - žemas

Žygiavimo trukmė: 1 val. 30 min. — 3 val.

Žygiavimo trukmė su vežimėliu: 2 val. 30 min. — 5 val.

Atliekų kultūra Atliekų kultūra
Tai ką pasiimsi su savimi į žygį - viską parsinešk, o atliekas išrūšiuok į tam skirtus konteinerius.
Surink Lietuvą

Šiltuoju metų sezonu tam tikros maršruto atkarpos gali būti užžėlusios žole. Tam, kad žygiui pasiruoštumėte tinkamai, rekomenduojame turėti – apsaugines priemones nuo vabzdžių (specialius purškalus, apyrankes), ilgus drabužius (kelnes bei marškinius) bei uždarą avalynę, kad žygiavimas gamtoje būtų tik vienas malonumas.

Maršruto vietos orų prognozė

Kelmė

Penktadienis
08.06
16°C
6 - 7 m/s
Šeštadienis
08.07
17°C
1 - 4 m/s
Sekmadienis
08.08
25°C
3 - 5 m/s
Pirmadienis
08.09
22°C
1 - 3 m/s
Antradienis
08.10
23°C
1 - 1 m/s
Trečiadienis
08.11
21°C
1 - 2 m/s
Ketvirtadienis
08.12
21°C
3 - 5 m/s
METEO.LT
Lokacija: Rinkinys:

  Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas – naudojantis navigacija asfaltuotu keliu. Parkavimas – aikštelėje prie Bijotės ežero.

   

  Žygiavimas: Didžiąją dalį maršruto žygiuosite retai važinėjamais žvyrkeliais. Likusią dalį maršruto jūsų lauks miško keliukai.

   


   

  Prisijunkite