Title Image

Kruopynės kalno beieškant (7 km)

Kruopynės kalno beieškant (7 km)

Įsiminti

2,50

Šį maršrutą ne veltui pavadinome Kruopynės kalno beieškant. Galbūt skamba paradoksaliai, tačiau šis kalnas, būdamas vienu aukščiausių Lietuvoje, nėra taip jau paprastai surandamas. Ir tapo savotiškomis slėpynėmis mums, kuriant šį maršrutą, nes nebuvo jokių informacinių jo žymų. Todėl neabejojame, kad pasitelkus šiek tiek sarkazmo bus įdomu pasinerti į šį ieškojimo žaidimą. 

Žygiuoti pradėsite miško takais, esančiais Kruopynės geomorfologiniame draustinyje, kur pasieksite ir šią Lietuvos viršūnę bei atsidursite 293, 65 metrai virš jūros lygio. Žinoma, Medininkų aukštuma neleis pajusti tikrojo šio įspūdžio, tačiau galėsite įsivaizduoti, kaip ir būti tikri, kad aplankėte antrą pagal aukštį Lietuvos kalną  – Kruopynę, dar vadinamą Žybartonių arba Arklėnų vardu.

Kalvotumo

Žygiavimo trukmė: 1 val. — 2 val.

Atkreipiame dėmesį, kad dėl tirpstančio sniego ir drėgmės miške žygiavimas gali tapti dar didesniu iššūkiu – rekomenduojame pasirūpinti neperšlampamais žygio batais.

  Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas- naudojantis navigacija asfaltuotu keliu ir apie 100 metrų žvyrkeliu. Parkavimas – poilsiavietės vietoje.

   

  Žygiavimas: Žygiuosite miško keliais, takeliais ir nedidele žvyrkelio atkarpa. Taip pat maršrute laukia apie 200 metrų bekelės ir žvėrių takų.

   


   

  Prisijunkite