Title Image

Kruopynės kalno beieškant (7 km)

Kruopynės kalno beieškant (7 km)

Įsiminti

2,50

Šį maršrutą ne veltui pavadinome Kruopynės kalno beieškant. Galbūt skamba paradoksaliai, tačiau šis kalnas, būdamas vienu aukščiausių Lietuvoje, nėra taip jau paprastai surandamas. Ir tapo savotiškomis slėpynėmis mums, kuriant šį maršrutą, nes nebuvo jokių informacinių jo žymų. Todėl neabejojame, kad pasitelkus šiek tiek sarkazmo bus įdomu pasinerti į šį ieškojimo žaidimą. 

Žygiuoti pradėsite miško takais, esančiais Kruopynės geomorfologiniame draustinyje, kur pasieksite ir šią Lietuvos viršūnę bei atsidursite 293, 65 metrai virš jūros lygio. Žinoma, Medininkų aukštuma neleis pajusti tikrojo šio įspūdžio, tačiau galėsite įsivaizduoti, kaip ir būti tikri, kad aplankėte antrą pagal aukštį Lietuvos kalną  – Kruopynę, dar vadinamą Žybartonių arba Arklėnų vardu.

Kalvotumo lygis - vidutinis

Žygiavimo trukmė: 1 val. — 2 val.

Atliekų kultūra Atliekų kultūra
Tai ką pasiimsi su savimi į žygį - viską parsinešk, o atliekas išrūšiuok į tam skirtus konteinerius.
Surink Lietuvą

Šiltuoju metų sezonu tam tikros maršruto atkarpos gali būti užžėlusios žole. Tam, kad žygiui pasiruoštumėte tinkamai, rekomenduojame turėti – apsaugines priemones nuo vabzdžių (specialius purškalus, apyrankes), ilgus drabužius (kelnes bei marškinius) bei uždarą avalynę, kad žygiavimas gamtoje būtų tik vienas malonumas.

Maršruto vietos orų prognozė

Vilnius

Penktadienis
08.06
14°C
5 - 6 m/s
Šeštadienis
08.07
15°C
3 - 5 m/s
Sekmadienis
08.08
24°C
3 - 5 m/s
Pirmadienis
08.09
23°C
2 - 4 m/s
Antradienis
08.10
22°C
0 - 1 m/s
Trečiadienis
08.11
22°C
0 - 1 m/s
Ketvirtadienis
08.12
20°C
6 - 6 m/s
METEO.LT

  Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas- naudojantis navigacija asfaltuotu keliu ir apie 100 metrų žvyrkeliu. Parkavimas – poilsiavietės vietoje.

   

  Žygiavimas: Žygiuosite miško keliais, takeliais ir nedidele žvyrkelio atkarpa. Taip pat maršrute laukia apie 200 metrų bekelės ir žvėrių takų.

   


   

  Prisijunkite