Title Image

Kalnai ant kalnų: link Kačėniškės piliakalnio (13 km)

Kalnai ant kalnų: link Kačėniškės piliakalnio (13 km)

Įsiminti

3,50

Šį žygį paruošėme Sirvėtos regioninio parko širdyje – Kačėniškės piliakalnio apylinkėse. Keliausite tankiais miškais ir plačiomis pievomis, o akį nuolat džiugins miško įvairovė ir dėl kalvoto reljefo vis kitu kampu atsiverianti panorama. Neilgai trukus prieisite istoriškai svarbų buvusį Bujutiškės vienkiemį, žinomą kaip partizanų žuvimo vietą. Toliau keliausite tankiais, vietomis apipelkėjusiais miškais, kur praeisite ir ne vieną autentišką sodybą. 

Taip pat jūsų lauks Ilgio ežeras, kur atsidursite ant išraiškingos kalvos ir grožėsitės atsiveriančiais jo krantais. Šiam maršrutui netrūks žygio spalvų: išraizgyti miško ir laukų takai, kalvos, pelkės ir ežerai ar išsimėčiusios sodybos. Na ir, žinoma, pasieksite šio maršruto „vyšnią ant torto“ – išdidžiai ant ežero kranto stovintį Kačėniškės piliakalnį. Užkopsite ant jo ir jums atsivers nuostabi Mergežerio ir jį supančių miškų panorama. Čia mums galvoje nevalingai pradėjo skambėti Vytauto Kernagio ,,Kalnai ant kalnų”, įdomu, kas suksis jūsų mintyse?

Kalvotumo lygis - vidutinis

Žygiavimo trukmė: 2 val. — 4 val.

Atliekų kultūra Atliekų kultūra
Tai ką pasiimsi su savimi į žygį - viską parsinešk, o atliekas išrūšiuok į tam skirtus konteinerius.
Surink Lietuvą

Šiltuoju metų sezonu tam tikros maršruto atkarpos gali būti užžėlusios žole. Tam, kad žygiui pasiruoštumėte tinkamai, rekomenduojame turėti – apsaugines priemones nuo vabzdžių (specialius purškalus, apyrankes), ilgus drabužius (kelnes bei marškinius) bei uždarą avalynę, kad žygiavimas gamtoje būtų tik vienas malonumas.

Maršruto vietos orų prognozė

Ignalina

Penktadienis
08.06
14°C
5 - 6 m/s
Šeštadienis
08.07
15°C
3 - 4 m/s
Sekmadienis
08.08
24°C
3 - 5 m/s
Pirmadienis
08.09
20°C
3 - 3 m/s
Antradienis
08.10
22°C
1 - 2 m/s
Trečiadienis
08.11
23°C
1 - 2 m/s
Ketvirtadienis
08.12
18°C
5 - 6 m/s
METEO.LT

  Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas – naudojantis navigacija asfaltuotu keliu ir žvyrkeliu. Parkavimas – automobilių stovėjimo aikštelėje.

   

  Žygiavimas: Žygiuosite miško keliukais, laukų keliais ir žvyrkeliais.

   

  Iššūkiai: Laukia vienas nedidelis pratekančio vandens kirtimas, kurį įveiksite peržengus ar peršokus kliūtį. O, kad nepraeitumėte reikiamo posūkio, paskutiniai maršruto kilometrai pareikalaus jūsų atidumo.

   


   

  Prisijunkite