Title Image

Maršrutas

Kairėnų miško gėrybių žygis (6 km)

2,50

Vilniaus pašonėje esantys Kairėnai dažniausiai asocijuojasi su čia esančiu VU botanikos sodu. Tačiau pradėdami žygį jauno pušyno miško takeliais, norime jus pakviesti pažinti šią vietovę visapusiškai. Čia žygiuodami, neužsisvajokite per ilgai žiūrėdami į svyruojančias medžių viršūnes, tačiau kartu stebėkite, kas jums po kojomis. Šiltuoju metų laiku maršruto taką jums teks dalintis su čia esančiomis vynuoginėmis sraigėmis. Atkreipkite dėmesį į šį maršrutą ir liepos mėnesį, kuomet auga bruknės, nes tuomet jūsų žygio patirtis turės papildomą malonumą ragauti miško uogas. 

Atidumo jums prireiks dukart kertant asfaltuotą kelią, tačiau tai bus tik būdas iš vienos miško tankmės persikelti į kitą. Tiesa, vietomis jums kelią pastos tankesnės krūmynų šakos bei medžių užtvaros, tačiau tai taps tik papildoma atrakcija, nes nesunkiai pro juos prasibrausite. Sekdami žmonių pramintą takelį, atsidursite didžiulėje miško apsuptoje pievoje, eidami jos pakraščiu atsidursite ten, kur ir pradėjote savo žygį.

Lokacija:

  Nuvykimas ir parkavimas: Nuvažiavimas – atvykimas naudojantis navigacija. Vykite iki Č. Kudabos 13, Vilnius 10239. Toliau apie 50 m važiuokite žvyrkeliu link miško. Pervažiavus mažą upeliuką, pasukite kairėn (į pievos pusę). Parkavimas- mašiną statykite nusukime, šalia miško.

   

  Žygiavimas: Pradžioje žygiuosite žvyrkeliu. Neilgai trukus pasuksite į mišką ir eisite miško keliukais. Du kartus kirtus kelią maršrutas tęsis tankesnio miško takeliais. Galutinis etapas veda miško ir pievos pakraščiu.

   

  Iššūkiai: Šiame maršrute kirsite kelią, du kartus. Kelio kirtimai, bus gerai matomose vietose.

   

  Kita informacija: Ypatingai palijus maršrute gausu vynuoginių sraigių, todėl stenkitės ant jų neužminti.