Title Image

Joniškėlio miestelio legendos (17 km)

Joniškėlio miestelio legendos (17 km)

Įsiminti

3,50

Norime jus pakviesti į turtingą istoriją turintį Joniškėlio miestelį. Savo kelionę pradėsite prie vieno iš miestelio simbolių – dar XVIII amžiuje pastatytos bažnyčios. Nustebsite, kiek gražiai sutvarkytų žalių zonų turi Joniškėlio miestelis. Žygiuodami pasieksite ir siaurojo geležinkelio tiltą bei traukinuką, o šalia esančiame parke išvysite didelę gaublio skulptūrą.

Na ir, žinoma, jūsų laukia dar vienas neabejotinas šio miestelio simbolis – legendomis ir šiurpiais pasakojimais apipintas Joniškėlio dvaras. Tikima, kad norint išvysti čia gyvenusio grafo Karpio vaiduoklį, turite pasivaikščioti po dvaro parką per audrą. O taip pat pasakojama, kad kadaise medžiai šioje vietoje visai nevešėjo, todėl žemė buvo patręšta mergaičių krauju, kur išaugo liepos ir berniukų, kur dabar auga ąžuolai. Žinoma, tai tik istorijos, kurios baugina, tačiau dėl to jų tik dar įdomiau klausytis, o šis miestelis tampa dar paslaptingesnis. Vaikštinėdami po parką taip pat išvysite čia tekančią Mažupės upę. Ir nepraleiskite progos pasmalausti, tyrinėjant čia įrengtus „vabalų viešbučius“ – specialias vietas skirtas saugoti įvarias vabalų rūšis.

Žygiavimo trukmė: 2 val. 30 min. — 5 val.

Perskindol Ar žinojote, kad vienam žingsniui reikia apie 200 raumenų pagalbos? Paruoškite kūną ilgiesiems Solo žygiams ir žygiuokite be skausmo.
Atliekų kultūra Atliekų kultūra
Tai ką pasiimsi su savimi į žygį - viską parsinešk, o atliekas išrūšiuok į tam skirtus konteinerius.
Surink Lietuvą

Šiltuoju metų sezonu tam tikros maršruto atkarpos gali būti užžėlusios žole. Tam, kad žygiui pasiruoštumėte tinkamai, rekomenduojame turėti – apsaugines priemones nuo vabzdžių (specialius purškalus, apyrankes), ilgus drabužius (kelnes bei marškinius) bei uždarą avalynę, kad žygiavimas gamtoje būtų tik vienas malonumas.

Maršruto vietos orų prognozė

Pasvalys

Penktadienis
08.06
18°C
6 - 8 m/s
Šeštadienis
08.07
16°C
3 - 4 m/s
Sekmadienis
08.08
25°C
2 - 4 m/s
Pirmadienis
08.09
23°C
2 - 3 m/s
Antradienis
08.10
24°C
0 - 1 m/s
Trečiadienis
08.11
25°C
1 - 1 m/s
Ketvirtadienis
08.12
19°C
3 - 5 m/s
METEO.LT

  Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas- naudojantis navigacija asfaltuotu keliu. Parkavimas- automobilių stovėjimo aikštelėje.

   

  Žygiavimas: Žygiuosite miško keliais, takeliais ir nedidele žvyrkelio atkarpa. Taip pat maršrute laukia šiek tiek bekelės ir žvėrių takų.

   


   

  Prisijunkite