Title Image

Gražiausio Šventosios upės vingio beieškant (29 km)

Gražiausio Šventosios upės vingio beieškant (29 km)

Įsiminti

3,50

Šis maršrutas leis jums nuodugniai pažinti Šimonių girią, nes net 29 kilometrus išraizgėme būtent jos apylinkėse. O vesti jus nusprendėme link pačio gražiausio Šventosios upės vingio. Neabejojame, jaukios sodybos miško viduryje ir aplink supanti žaluma tikrai leis pamiršti miesto šurmulį ir pasinerti į šios girios garsų pasaulį.

Jums paruošėme ne vieną lankytiną objektą ir praturtinome jį informacinėmis stotelėmis, todėl priėję kažką įdomaus, nepamirškite paspausti ant oranžinio žymeklio. Pirmiausia, jūsų laukia išties dėmesio vertas objektas – Sedeikių dvaras, kuris šiandien yra privati teritoriją, todėl jį galėsite nužvelgti tik per aptvertą tvorą. Kitas šįkart jau gamtinis objektas, kuris jūsų laukia – tai Mikierių atodanga – tikras Šventosios kraštovaizdžio draustinio perlas, nuo kurios atsivers įspūdingas upės vingis, o taip pat pasieksite Mikierių tiltą, kuris yra vienas ilgiausių bezdžionių tiltų Lietuvoje. 

Kalvotumo lygis - žemas

Žygiavimo trukmė: 5 val. — 6 val. 30 min.

Perskindol Ar žinojote, kad vienam žingsniui reikia apie 200 raumenų pagalbos? Paruoškite kūną ilgiesiems Solo žygiams ir žygiuokite be skausmo.
Atliekų kultūra Atliekų kultūra
Tai ką pasiimsi su savimi į žygį - viską parsinešk, o atliekas išrūšiuok į tam skirtus konteinerius.
Surink Lietuvą

Šiltuoju metų sezonu tam tikros maršruto atkarpos gali būti užžėlusios žole. Tam, kad žygiui pasiruoštumėte tinkamai, rekomenduojame turėti – apsaugines priemones nuo vabzdžių (specialius purškalus, apyrankes), ilgus drabužius (kelnes bei marškinius) bei uždarą avalynę, kad žygiavimas gamtoje būtų tik vienas malonumas.

Maršruto vietos orų prognozė

Anykščiai

Sekmadienis
09.19
6°C
6 - 7 m/s
Pirmadienis
09.20
4°C
4 - 5 m/s
Antradienis
09.21
7°C
3 - 4 m/s
Trečiadienis
09.22
10°C
2 - 3 m/s
Ketvirtadienis
09.23
12°C
2 - 2 m/s
Penktadienis
09.24
12°C
5 - 7 m/s
Šeštadienis
09.25
13°C
3 - 4 m/s
METEO.LT

  Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas – naudojantis navigacija asfaltuotu keliu. Parkavimas – šalikelėje prie kelio išplatėjimo (netoli sankryžos).

  Žygiavimas: Didžiąją dalį maršruto žygiuosite miško takeliais ir keliais. Nedidelę dalį – žvyrkeliu ir asfaltu.

  Iššūkiai: Ėjimas palei stačią Šventosios upės pakrantę gali pareikalauti daugiau fizinių jėgų, tačiau tikrai įveiksite šią atkarpą.

  Maršrutas su informacinėmis stotelėmis: Paspaudę ant žemėlapyje esančio oranžinio žymeklio, rasite daugiau informacijos apie objektą.

  Alternatyvi maršruto atkarpa: Žygiuodami galėsite pasirinkti iš dviejų maršruto variantų. Pagrindinis maršrutas žemėlapyje žymimas raudona spalva, alternatyvus – oranžine. 

  Prisijunkite