Title Image

Maršrutas

Gerviraisčio pelkės takais (8 km)

2,50

Maršrutas išsidėstęs aplink Gerviraisčio pelkę, esančią Bartkuškio telmologiniame draustinyje. Vos įžengus į pelkę jus pasitiks tipinis aukštapelkės kraštovaizdis ir savo išskirtinį kvapą skleidžiantys, mitais apipinti pelkių augalai – gailiai. Įdomi šiame maršrute laukianti gamtinė patirtis – natūraliai susiformavęs sausas takas, tarsi tiltas, kurį iš abiejų pusių supa pelkės. Šiame maršrute taip pat įžengsite į „dzūkiškus“, šviesius, aukštų pušų miškus. O maršruto vinimi taps atvirai pustoma Bartkuškio smėlio kopa, ant kurios užlipę akimirkai pasijusite tarsi būtumėte Kuršių nerijoje. 

Neišsigąskite netoli maršruto pamatę 1963 m. įrengtą griežtai prižiūrimą Maišiagalos radioaktyviųjų atliekų saugyklą, veikusią iki jos uždarymo 1989 m. Vaikščioti netoliese neuždrausta ir tikrai saugu.

Pelkėje greičiausiai pasitaikys drėgnų vietų, todėl pravers vandeniui atsparūs žygio batai.

Kalvotumo lygis - žemas   Reikalingi neperšlampami žygio batai

Šis maršrutas eina per Bartkuškio telmologinį draustinį, kuriame pagal gamtinių ir kompleksinių draustinių nuostatus leidžiama lankytis nuo rugpjūčio 1 d. iki kovo 31 d.

Lokacija:

  Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas – naudojantis navigacija asfaltuotu keliu ir šiek tiek žvyrkeliu. Parkavimas – aikštelėje be dangos.

   

  Žygiavimas: Maršruto pradžioje maždaug kilometrą žygiuosite pelkės pramintu taku per kvartalinę. Tačiau didžiąją dalį maršruto mėgausitės miško takeliais ir keliukais. Taip pat jūsų lauks šiek tiek žvyrkelio.

   

  Iššūkiai:  Maršruto pradžioje lauks šiek tiek šlapesnio pelkės paviršiaus. Sekite pramintus takus ir laikykitės maršruto rekomendacijų.


  Kita informacija: Bartkuškio kopa yra aptverta STOP juostomis ir įspėjamaisiais ženklais. Taip norima susitabdyti motokroso ir keturračių mėgėjus bei išvengti intensyvaus kopos ardymo. Pėstiesiems kopos lankymas NĖRA draudžiamas.