Title Image

Gelgaudiškio dvaro takais (12 km)

Gelgaudiškio dvaro takais (12 km)

Įsiminti

3,50

Žygį pradėsite nuo vieno iš originaliausių ir didžiausių Lietuvos dvarų ansamblių – Gelgaudiškio, kuris tobulai įsilieja į čia esančios gamtos peizažą. Ir pasileisite žygiuoti pro sidabrinių klevų alėją, kur pasieksite Gelgaudiškio pažintinį taką ir turėsite progą susipažinti su jo įdomiais objektais. Toliau savo kelionę tęsite jaukiais miško keliukais ir pasieksite šlaitą, nuo kurio atsivers vaizdas į Šilupės slėnį. Nuo čia jūsų fokusas bus pasiekti Nemuną ir išvysti kitoje jo pusėje esantį Kartupėnų piliakalnį. Galime lažintis, kad mažai ką esate apie jį girdėję, nes jis atrastas dar visai neseniai. O žygiuodami toliau, pasieksite išties nepopuliarią vietą, kuri nepažymėta jokiame žemėlapyje, tačiau nuo jos atsivers išties puikus vaizdas į Panemunės pilį.

Pasigrožėję šiuo vaizdu, patrauksite link Gelgaudiškio mažųjų laivų prieplaukos, kurioje galėsite atsikvėpti su vaizdu į Nemuną. Tiesa, esant palankioms oro sąlygoms čia kursuoja keltukas, kuris nuplukdo iki pat pilies prieplaukos. Pailsinę kojas, pajudėsite link Gelgaudiškio Šv. Kryžiaus išaukštinimo bažnyčios ir partizanų kapų. O nuo čia jums liks paskutinis iššūkis – užlipti stačiais laiptais į kalvą, ant kurios stovi Gelgaudiškio dvaras ir judėti akmenimis grįstu keliuku link finišo.

Žygiavimo trukmė: 2 val. — 3 val. 30 min.

Atliekų kultūra

Maršruto vietos orų prognozė

Šakiai

Penktadienis
05.07
11°C
1 - 3 m/s
Šeštadienis
05.08
10°C
5 - 8 m/s
Sekmadienis
05.09
14°C
3 - 5 m/s
Pirmadienis
05.10
21°C
5 - 7 m/s
Antradienis
05.11
23°C
6 - 7 m/s
Trečiadienis
05.12
22°C
4 - 6 m/s
Ketvirtadienis
05.13
15°C
3 - 3 m/s
METEO.LT

    Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas – naudojantis navigacija asfaltuotu keliu. Parkavimas – automobilių stovėjimo aikštelėje.

     

    Žygiavimas: Pradžioje žygiuosite akmenimis grįstu takeliu, parko takais. Toliau asfaltuotu keliu bei pažintiniu taku. Neidelę atkarpą – miško keliukais ir žvyrkeliu.

    Prisijunkite