Title Image

Dvarašilio paslapčių takais (15 km)

Dvarašilio paslapčių takais (15 km)

Įsiminti

3,50

Šis maršrutas jus ves Dvarašilio miško takais nuo Užpalių link Vyžuonų. Senovėje šis miškas priklausė kunigaikščiui, kuris netoliese turėjo dvarą. Todėl šią vietą apylinkų gyventojai vadino dvaro šilu, o vėliau šis pavadinimas virto tiesiog Dvarašiliu. Tačiau niekas nepaprieštaraus, kad šios valdos karališkos.

Maršrutas prasideda prie paslaptingo Krokulės šaltinio, kur prisipildę vandens atsargas, kaip vietiniai gyventojai sako: „stebuklingu vandeniu”, leisitės pažinti Dvarašilio paslapčių. Maršrutas taip pat ves pro du jaukius mažus miško ežerėlius. Čia aplankysite buvusią partizanų žeminę bei galėsite pasigrožėti senomis sodybomis. Dalis žygio eina palei Šventosios upę, tačiau prie pat jos nepriartėsite ir upės vingiais galėsite grožėtis iš toliau.

Kalvotumo lygis - žemasSu vieta maudynėms*

* Maršrutai su pažymėta maudymosi vieta turi prieinamą krantą, nuo kurio patogu įbristi į vandenį. Tačiau tai nebūtinai specialiai įrengti paplūdimiai su persirengimo kabinomis bei poilsio zonomis.

Žygiavimo trukmė: 2 val. 30 min. — 4 val. 30 min.

Perskindol Ar žinojote, kad vienam žingsniui reikia apie 200 raumenų pagalbos? Paruoškite kūną ilgiesiems Solo žygiams ir žygiuokite be skausmo.
Atliekų kultūra Atliekų kultūra
Tai ką pasiimsi su savimi į žygį - viską parsinešk, o atliekas išrūšiuok į tam skirtus konteinerius.
Surink Lietuvą

Šiltuoju metų sezonu tam tikros maršruto atkarpos gali būti užžėlusios žole. Tam, kad žygiui pasiruoštumėte tinkamai, rekomenduojame turėti – apsaugines priemones nuo vabzdžių (specialius purškalus, apyrankes), ilgus drabužius (kelnes bei marškinius) bei uždarą avalynę, kad žygiavimas gamtoje būtų tik vienas malonumas.

Maršruto vietos orų prognozė

Utena

Ketvirtadienis
07.29
28°C
4 - 4 m/s
Penktadienis
07.30
27°C
4 - 6 m/s
Šeštadienis
07.31
27°C
5 - 5 m/s
Sekmadienis
08.01
24°C
4 - 5 m/s
Pirmadienis
08.02
19°C
6 - 8 m/s
Antradienis
08.03
20°C
4 - 5 m/s
Trečiadienis
08.04
22°C
2 - 3 m/s
METEO.LT

  Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas – naudojantis navigacija asfaltuotu keliu. Parkavimas – automobilių stovėjimo aikštelėje.

   

  Žygiavimas: Žygiuosite miško takeliais bei žvyrkeliais.

   

  Maršrutas su informacinėmis stotelėmis: Paspaudę ant žemėlapyje esančio oranžinio žymeklio, rasite daugiau informacijos apie objektą.

  Prisijunkite