Title Image

Maršrutas

Dumsių giria, kur kopos randasi miške (11 km)

3,50

Maršrutą pradėsite nuo mažyčio Ešaloto ežerėlio ir siaurais jaukiais pušyno takeliais nužygiuosite link geležinkelio. Neužilgo pasieksite ir šalia esantį Gaižiūnų karinį poligoną, kuriame neišsigąskite išgirdę šūvius ar sprogimus. Jums vaikščioti poligono paribiais bus ne tik įdomu, tačiau ir užtikriname saugu.

Žygiuodami palei geležinkelio bėgius pasieksite atviras žemynines kopas, kur eidami pažintiniu taku susipažinsite su čia esančia išskirtine augmenija. Smėlynais, lyg pajūris būtų miške, nužygiuosite prie Garšo upelio. Čia jums pravers vandeniui atsparūs žygio batai, nes palei upelį vedantys takeliai vietomis bus drėgni. Finišą pasieksite per sengirę, todėl turėsite unikalią progą pajusti ilgaamžių medžių dvasią.

Šiuo metu maršrutas yra nepasiekiamas, dėl prie kopos įsikūrusios kariuomenės. 
Labai atsiprašome už nesklandumus, šiuo metu ieškome alternatyvų, kad kuo greičiau galėtume tyrinėti lietuviškos gamtos grožį toliau!

Kalvotumo
Lokacija:

  Nuvykimas ir parkavimas: Nuvažiavimas – naudojantis navigacija, žvyrkeliais. Parkavimas – aikštelėje šalia Ešaloto ežero.

   

  Žygiavimas: Pirma maršruto dalis eina gražiais miško takeliais ir keliukais. Įpusėjus žygį, einama smėlingomis kvartalinėmis ir drėgnais miško takeliais. Paskutinis kilometras įveikiamas žvyrkeliu.

   

  Iššūkiai: Dalis trasos eina smėlingomis vietovėmis, todėl būtų gerai turėti aukšto aulo batus. Taip pat takeliai, esantys netoli Garšo upelio, po lietaus gali būti drėgnoki.

   

  Kita informacija: Kartais iš Gaižiūnų poligono gali būti girdimi šūviai ir sprogimai. Tai gali gąsdinti augintinius. Kai kuriose maršruto vietose, gali būti silpnas mobilusis ryšys (ypač TELIA), todėl svarbu atsidaryti maršruto nuorodą dar prieš atvykstant į starto vietą.