Title Image

Dieveniškių istorinio parko takas (7 km)

Dieveniškių istorinio parko takas (7 km)

Įsiminti

2,50

Sveiki atvykę į vietovę vadinamą Lietuvos „apendiksu“. Atsidursite Baltarusijos pasienyje, tad nepamirškite su savimi turėti ID arba pasą. Takas prasidės nuo Poškonių kaimo tvenkinio, kur keliaudami jo pakrante, neužilgo nersite gilyn į mišką. Čia sutiksite ir neįtikėtiną amžių – 1000 metų skaičiuojantį Grybiškių ąžuolą. Beje, ar žinojote, kad šalia jo yra surastas ir į Lietuvos rekordų knygą užregistruotas didžiausias Lietuvos baravykas. 

Šioje vietovėje galbūt ir pirmą kartą gyvenime Lietuvoje pamatysite netradicinį reginį – gausią akmenų sankaupą – Rimašių akmenyną, kuris tapęs geologiniu gamtos paveldu. O kartu supažindinsime jus su Grybiškių ir Poškonių etnografiniais kaimais, kuriuose vis dar išlikusios baltos langinės, svirtiniai šuliniai ir kai kur net masyvūs kluoniai, kurių vienas galas buvo ūkinis – skirtas laikyti gyvuliams, kitas – gyventi žmonėms .

Kalvotumo lygis - vidutinisSu vieta maudynėms*

* Maršrutai su pažymėta maudymosi vieta turi prieinamą krantą, nuo kurio patogu įbristi į vandenį. Tačiau tai nebūtinai specialiai įrengti paplūdimiai su persirengimo kabinomis bei poilsio zonomis.

Žygiavimo trukmė: 1 val. — 2 val.

Atliekų kultūra Atliekų kultūra
Tai ką pasiimsi su savimi į žygį - viską parsinešk, o atliekas išrūšiuok į tam skirtus konteinerius.
Surink Lietuvą

Šiltuoju metų sezonu tam tikros maršruto atkarpos gali būti užžėlusios žole. Tam, kad žygiui pasiruoštumėte tinkamai, rekomenduojame turėti – apsaugines priemones nuo vabzdžių (specialius purškalus, apyrankes), ilgus drabužius (kelnes bei marškinius) bei uždarą avalynę, kad žygiavimas gamtoje būtų tik vienas malonumas.

Maršruto vietos orų prognozė

Šalčininkai

Ketvirtadienis
07.29
25°C
2 - 3 m/s
Penktadienis
07.30
22°C
3 - 5 m/s
Šeštadienis
07.31
26°C
3 - 4 m/s
Sekmadienis
08.01
26°C
4 - 4 m/s
Pirmadienis
08.02
20°C
6 - 9 m/s
Antradienis
08.03
20°C
4 - 5 m/s
Trečiadienis
08.04
25°C
3 - 6 m/s
METEO.LT

  Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas – naudojantis navigacija. Parkavimas – aikštelėje.

   

  Žygiavimas: Žygiuosite miško takais, žvyrkeliu, asfaltu.

   

  Kita informacija: Su savimi turėkite – asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus, nes galite sutikti muitinės pareigūnus.

   


   

  Prisijunkite