Title Image

Dieveniškių istorinio parko takas (7 km)

Dieveniškių istorinio parko takas (7 km)

Įsiminti

2,50

Sveiki atvykę į vietovę vadinamą Lietuvos „apendiksu“. Atsidursite Baltarusijos pasienyje, tad nepamirškite su savimi turėti ID arba pasą. Takas prasidės nuo Poškonių kaimo tvenkinio, kur keliaudami jo pakrante, neužilgo nersite gilyn į mišką. Čia sutiksite ir neįtikėtiną amžių – 1000 metų skaičiuojantį Grybiškių ąžuolą. Beje, ar žinojote, kad šalia jo yra surastas ir į Lietuvos rekordų knygą užregistruotas didžiausias Lietuvos baravykas. 

Šioje vietovėje galbūt ir pirmą kartą gyvenime Lietuvoje pamatysite netradicinį reginį – gausią akmenų sankaupą – Rimašių akmenyną, kuris tapęs geologiniu gamtos paveldu. O kartu supažindinsime jus su Grybiškių ir Poškonių etnografiniais kaimais, kuriuose vis dar išlikusios baltos langinės, svirtiniai šuliniai ir kai kur net masyvūs kluoniai, kurių vienas galas buvo ūkinis – skirtas laikyti gyvuliams, kitas – gyventi žmonėms .

Kalvotumo

Žygiavimo trukmė: 1 val. — 2 val.

Atkreipiame dėmesį, kad dėl tirpstančio sniego ir drėgmės miške žygiavimas gali tapti dar didesniu iššūkiu – rekomenduojame pasirūpinti neperšlampamais žygio batais.

  Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas – naudojantis navigacija. Parkavimas – aikštelėje.

   

  Žygiavimas: Žygiuosite miško takais, žvyrkeliu, asfaltu.

   

  Kita informacija: Su savimi turėkite – asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus, nes galite sutikti muitinės pareigūnus.

   


   

  Prisijunkite