Title Image

Bukčių miško ir Neries pakrančių takais (12 km)

Bukčių miško ir Neries pakrančių takais (12 km)

Įsiminti

3,50

Ar galima vienu metu būti ir mieste, ir gamtoje? Tikrai galima, o šis maršrutas vienas iš įrodymų. Vilnius – net ir būdamas sostine – iš tikrųjų turi nemažai žalių miesto zonų, kuriose akimirkai gali pamiršti, jog esi didmiestyje. Vienas tokių – Lazdynų pakraštyje esantis Bukčių miškas, apglėbtas Neries kilpa.

Pirmoje žygio dalyje norėsime supažindinti jus su Bukčių kilpa, todėl čia pražygiuosite kone visus Neries pakrantės takelius. Keliukų bus įvairių: platūs su atsiveriančiomis vaizdingomis panoramomis bei siauri, išsidėstę palei upės vagą su vietomis nuvirtusiais medžiais. Taip pat atsidursite nedideliame paplūdimyje, kurio smėlis nejučia nuneš į vasaros atostogų prisiminimus. 

Na, o kai atrodys, kad Bukčių kilpos pakrantės daugiau nebeturi ką pasiūlyti, jus nustebins antroji žygio dalis. Čia tyvuliuojančią Nerį stebėsite nuo aukštų skardžių. Neabejojame, kad čia norėsis sustoti ir pasigrožėti atsivėrusiais vaizdais. Toliau žygiuosite jaukiais Bukčių miško takeliais ir būdami šioje gamtos tyloje, nepatikėsite, jog vos už kelių kilometrų šurmuliuoja didžiausias Lietuvos miestas.

Žygiavimo trukmė: 2 val. — 3 val. 30 min

Atkreipiame dėmesį, kad dėl tirpstančio sniego ir drėgmės miške žygiavimas gali tapti dar didesniu iššūkiu – rekomenduojame pasirūpinti neperšlampamais žygio batais.

Lokacija:

  Nuvykimas ir parkavimas: Nuvažiavimas naudojantis navigacija, asfaltuotu keliu. Parkavimas stovėjimo aikštelėje netoli autobuso stotelės.

   

  Žygiavimas: Visą laiką žygiuosite miško, pievų bei vingiuotais pakrančių takais, taip pat truputį reikės paeiti labai retai automobilių naudojamais keliukais. Du kartus kirsite asfaltuotą kelią.

   

  Iššūkiai: Reikės įveikti keletą užvirtusių medžių, užkilti į keletą statesnių įkalnių.

   


   

  Prisijunkite