Title Image

Maršrutas

Buivydžių Neries kilpa (11 km)

3,50

Čia, kur vingiuojanti Neris šalia Buivydžių I kaimo daro didelį vingį, dar vadinamą Buivydžių kilpa – išsidėstęs bus ir jūsų maršrutas. Kartu ši upės kilpa sudaro unikalų ežerėlių kompleksą, kurį saugo Buivyškių hidrografinis draustinis. Tiesa, ežerų šiame maršrute jums tikrai nestigs, tačiau, pirmiausia, privalėsite beždžionių (kabančiu) tiltu persikelti per Nerį. Neužilgo atsidūrę miško gilumoje sutiksite pirmąjį apipelkėjusį ežeriuką, po jo seks Krakinio ir Pijujos ežerai.

Viena po kitos aplenkdami kaimo gyvenvietes, šiek tiek turėsite paėjėti ir jų žvyrkeliais, tačiau tam, kad į savo pamatytų ežerų sąrašą įsirašytumėte gražiuosius Karackių, Kario ir Karaičio ežerus. Vėl pasiekus Nerį jus pasitiks įspėjamieji ženklai, kad kitoje upės pusėje – Baltarusija. O pasigrožėti Neries sala bei palyginti, kuo skiriasi lietuviškas ir baltarusiškas Neries krantas, galėsite nuo netoliese esančios regyklos.

GalimaKalvotumo

  Nuvykimas ir parkavimas: Nuvažiavimas – naudojantis navigacija, asfaltuotu keliu. Parkavimas – gatvės gale prie šalikelėje.

   

  Žygiavimas: Maršrute vyrauja miško keliukai, yra šiek tiek žvyrkelių.

   

  Iššūkiai: Maršruto pradžioje ir pabaigoje reikės pereiti per Buivydžių kabantį tiltą. Tiltas pakankamai platus ir tvirtas (maks. leistinas svoris – 200 kg), tačiau žygiuojantiems su vaikiškais vežimėliais arba paniškai bijantiems kabančių tiltų ėjimas juo gali tapti iššūkiu. Taip pat, einantiems su vežimėliu gali būti kiek sunkiau praeinami kai kurie nelygūs keliukai, yra nuvirtęs medis.

   

  Kita informacija: Maršrutas išsidėstęs pasienio zonoje, todėl privaloma turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą – pasą arba asmens tapatybės kortelę (vairuotojo pažymėjimas netinka). Kai kuriose maršruto vietose, gali būti silpnas BITĖ tinklo ryšys, todėl svarbu atsidaryti maršruto nuorodą dar prieš atvykstant į starto vietą.