Title Image

Aukštyn žemyn per Žemaitijos kalvas (18 km)

Aukštyn žemyn per Žemaitijos kalvas (18 km)

Įsiminti

3,50

Šis maršrutas tiems, kurie nori pajusti Žemaitijos aukštumų dvasią. Čia kilsite aukštyn bei leisitės žemyn ir taip kaskart vis iš naujo. Pasigrožėsite Biržuvėnų dvaru ir pasileisite per Žemaitijos miškus ir pievas. O taip pat turėsite galimybę aplankyti Laumės pėdą. Pasakojama, kad šį įspaudą dar senų senovėje paliko laumė. Todėl ši susiformavusi griova įgavo būtent tokį pavadinimą. Negano to, kalbama, kad prie šaltinio seniau stūksojo stambus akmuo, kuriame taip pat buvusi įspausta laumės pėda.

Maršrute esančiuose miškuose turėsite progą pailsėti nuo miesto šurmulio. Čia jus tikrai apgaubs ramybė, o atsidūrę plačiose pievose galėsite stebėti paskutiniojo ledynmečio padarinius – slenkančio ledo sustumdytas kalvas. Neabejojame, pajusite šį banguotą reljefą savomis kojomis.

Reikalingi žygio batai su auluKalvotumo lygis - vidutinis

Žygiavimo trukmė: 3 val. — 5 val. 30 min.

Perskindol Ar žinojote, kad vienam žingsniui reikia apie 200 raumenų pagalbos? Paruoškite kūną ilgiesiems Solo žygiams ir žygiuokite be skausmo.
Atliekų kultūra Atliekų kultūra
Tai ką pasiimsi su savimi į žygį - viską parsinešk, o atliekas išrūšiuok į tam skirtus konteinerius.
Surink Lietuvą

Šiltuoju metų sezonu tam tikros maršruto atkarpos gali būti užžėlusios žole. Tam, kad žygiui pasiruoštumėte tinkamai, rekomenduojame turėti – apsaugines priemones nuo vabzdžių (specialius purškalus, apyrankes), ilgus drabužius (kelnes bei marškinius) bei uždarą avalynę, kad žygiavimas gamtoje būtų tik vienas malonumas.

Maršruto vietos orų prognozė

Telšiai

Penktadienis
08.06
19°C
6 - 8 m/s
Šeštadienis
08.07
17°C
1 - 4 m/s
Sekmadienis
08.08
25°C
3 - 5 m/s
Pirmadienis
08.09
20°C
1 - 4 m/s
Antradienis
08.10
23°C
1 - 3 m/s
Trečiadienis
08.11
21°C
0 - 1 m/s
Ketvirtadienis
08.12
22°C
3 - 5 m/s
METEO.LT

  Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas – iki starto važiuosite  važiuosite naudojantis navigacija, paskutinė kelių kilometrų atkarpa – žvyrkelis. Parkavimas – Biržuvėnų dvaro stovėjimo aikštelėje.

   

  Žygiavimas: Didžiąją maršruto dalį žygiuosite miškų ir pievų keliukais, o likusią dalį mažai naudojamais žvyrkeliais.

   

  Iššūkiai: Beveik visą maršrutą eisite kalvotu paviršiumi, nuolat kilsite ir leisitės.

  Prisijunkite