Title Image

Maršrutas

Aukštaitijos nacionalinio parko širdyje – ežerų takais (23 km)

3,50

Maršrutas išsidėstęs pačioje Aukštaitijos nacionalinio parko širdyje, ežerų ir pušynų apsuptyje. Keliaudami šviesiais ir kvepiančiais pušynais prieisite ne vieną vaizdingą ežero pakrantę. Tokia, kartais atrodo, nenutrūkstanti ežerų grandinė lydės jus visą maršrutą. Čia ne tik žygiuosite lygumomis, tačiau taip pat turėsite įveikti ne vieną statesnę kalvą ar ežero šlaitą. 

Nusiteikite, maršrutas bus pilnas staigmenų. Prieisite keletą ypatingai jaukių kaimelių, įsikūrusių, rodos, visai ant ežero kranto. Išvysite medinį Ginučių vandens malūną, išlaikiusį savo autentiškumą ir dėl to laikomą vienu iš šio parko simbolių. Taip pat aplankysite Salų gyvenvietę, esančią ant Asalnų ežero, išsiskiriančio savo unikalia forma, kurios dėka susiformavo išskirtinės šio ežero pakrantės. Šiek tiek toliau jūsų lauks ir etnoarchitektūrinis Salų kaimas, stovintis jau šalia Alksnano ežero. Judant link finišo, jus sustabdys dar vienas šio maršruto išskirtinis objektas Ladakalnis. Tai bene žinomiausia apžvalgos aikštelė Aukštaitijos nacionaliniame parke, pakelianti jus į 176 m. aukštį, nuo kurios atsiveria nuostabi panorama ir matosi net 6 ežerai.

Kalvotumo

    Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas – naudojantis navigacija asfaltuotu keliu. Parkavimas – stovėjimo aišktelėje greta Ginučių piliakalnio.

     

    Žygiavimas: Didžioji dalis trasos smėlėtais arba menkai žvyruotais miško keliukais, takeliais. Apie 400 metrų pro Ginučius maršrutas ves asfaltuotu keliu, kuriame vasaros metu eismas sunintencivėja, čia reikėtų būti atsargiems.

     

    Iššūkiai: Laukia ne vieną stati įkalnė ir nuokalnė, o sausas smėlis po kojomis taps dar vienu iššūkiu įveikiant jas.