Title Image

Antazavės istorijos takais (11 km)

Antazavės istorijos takais (11 km)

Įsiminti

3,50

Kviečiame jus į Solo maršrutą, kuriame ne tik grožėsitės Antalieptės šilo žaluma ar jaukiais miško takais, bet ir iš arčiau pažinsite turtingą Antazavės krašto istoriją. Šį maršrutą pripildėme įvairiomis istorinėmis vietomis ir jų istorijomis. Čia jūsų laukia ir keletas iššūkių, kai kelią pastos statesni šlaitai, kuriuos jums teks įveikti. Tačiau, jeigu norite lengvesnio žygio, tuomet rekomenduojame pasirinkti oranžine spalva pažymėtą maršruto alternatyvą. 

Pakeliui aplenksite ne vieną ežerėlį ar upelį, per kuriuos bus nutiesti romantiški tiltukai, o šalia stūksos paslaptingi pastatų griuvėsiai ir antram gyvenimui atgimstantis Antazavės dvaras ar Marimonto malūno liekanos. Abu kupini dvaro istorijų ir net legendų, menančių Napoleono laikus. Taip pat kaip koks istorijos inkliuzas jūsų lauks partizanų žeminė, kurioje šiuo metu vyksta restauravimo darbai.

Žygiavimo trukmė: 2 val. — 3 val. 30 min.

Atliekų kultūra

Maršruto vietos orų prognozė

Zarasai

Penktadienis
05.07
12°C
3 - 5 m/s
Šeštadienis
05.08
7°C
6 - 8 m/s
Sekmadienis
05.09
12°C
4 - 4 m/s
Pirmadienis
05.10
19°C
4 - 6 m/s
Antradienis
05.11
20°C
6 - 7 m/s
Trečiadienis
05.12
20°C
4 - 4 m/s
Ketvirtadienis
05.13
20°C
2 - 4 m/s
METEO.LT

  Nuvykimas ir parkavimas: Nuvykimas – naudojantis navigacija asfaltuotu keliu. Parkavimas – automobilių stovėjimo aikštelėje šalia Antazavės bažnyčios.

   

  Žygiavimas: Žygiuosite miško keliukais, laukų keliais ir žvyrkeliais.

   

  Iššūkiai: Maršruto pradžioje keliukas eina per ūkininko kiemą, kuriame galite sutikti mažą, bet nepiktą šuniuką. Žygiuojant prieisite keletą statesnių įkalnių, taip pat reikės peršokti per siaurą upeliuką.

   

  Maršrutas su informacinėmis stotelėmis: Paspaudę ant žemėlapyje esančio oranžinio žymeklio, rasite daugiau informacijos apie objektą.

   

  Alternatyvi maršruto atkarpa: Žygiuodami galėsite pasirinkti iš dviejų maršruto variantų. Pagrindinis maršrutas žemėlapyje žymimas raudona spalva, alternatyvus – oranžine. 

  Prisijunkite